ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ. ВСТАНОВЛЕННЯ ВІДПОВІДНОСТІ МІЖ ВИВЧЕНИМИ ВЕЛИКИМИ І МАЛИМИ БУКВАМИ. ПОРІВНЯННЯ ВЕЛИКИХ БУКВ З, Е

Мета: повторити і закріпити матеріал, вивчений у першому семестрі; продовжити роботу над формуванням навичок списування з рукописного тексту; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати їх словниковий запас; виховувати повагу до народних традицій.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Гра “Відлуння”

Учитель називає слова, а діти хором повторюють останній склад.

Свя-то, щедрівни-ки, колядни-ки, Різд-во, сні-жок, моро-зець, завірю-ха.

2. Гра “Склади слово”

Ка, зір – це склади!

Швидше

слово з них склади.

Жок, сні – це склади!

Швидше слово з них склади.

Лин, ка, я – це склади!

Швидше слово з них склади.

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Ознайомлення з робочим зошитом для письма № 2*

2. Робота в будиночку (с. 1)

– Порахуйте, скільки поверхів у будиночку.

– Назвіть букви, починаючи з верхнього поверху.

– Які звуки позначають ці букви?

– Хто чекає нас на порозі цього будиночка?

– Дайте ім’я котикові.

– Запишіть у віконечку над котиком початкову букву його клички.

3. Обведення сніговичків по пунктирах

4. Запис рукописними

буквами друкованих букв, які є в будиночку

5. Гра “Знайди родичів”

– З’єднайте лініями друковані і рукописні букви, малі і великі.

6. Робота над загадками

– Невеличкі дві хатинки,

В них м’які і теплі спинки.

По п’ять братиків малих

Заховались в хатках тих. (Рукавиці)

– Такі ж невеличкі,

Як і рукавички.

Я їх надіваю,

Як чоботи взуваю. (Шкарпетки)

7. Гра “Домалюй пару”

– Домалюйте пару рукавичці і шкарпетці.

Фізкультхвилинка

8. Порівняння букв Е-З

– Порівняйте букви Е і З.

– З яких елементів вони складаються?

(Е – складається з верхнього і нижнього лівих півовалів. З – складається з верхнього і нижнього правих півовалів.)

– Яка з букв поєднується з наступною буквою безвідривно?

Письмо буквосполучень.

9. Бесіда за сюжетним малюнком (с. 3)

Розгадування ребуса

– Розгляньте ребус. Розгадати його вам допоможе загадка.

– Стало біло навкруги –

Я розпушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі з дітьми усіма.

Здогадались? Я – … (Зима).

– На які свята багата зима?

– Яке свято зображене на малюнку?

– Що несуть у руках діти?

– Куди вони йдуть?

10. Письмо слів

Учні наводять слова зима і зимонька, підкреслюють безвідривні поєднання. Називають спільну частину в словах, потім записують слова.

– Складіть речення зі словами зима і зимонька.

– Відгадайте загадку.

– Узимку він скрізь:

Хапає за ніс,

Малює щоки

І студить боки. (Мороз)

– Прочитайте слово-відгадку. Наведіть це слово в зошиті. Поясніть поєднання.

Пальчикова гімнастика “Ялинка”

Пальці обох рук переплести; долоні трохи підняти вгору, щоб переплетені пальці опустились униз, як гілки ялинки.

У ялинки – вниз гілки,

Листя гостре, як голки.

11. Наведення словосполучень

12. Складання речення зі слів

– Прочитайте слова.

– Складіть з них речення.

– Який знак стоїть у кінці речення?

– З якою інтонацією треба читати це речення?

Діти списують речення по слову.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що повторювали на сьогоднішньому уроці?

– Що нового дізналися?

– Чи все вдалося згадати?

– Що ще хотіли б повторити?

____________________________

* Вашуленко О. В., Прищепа О. Ю. Зошит для письма. – Ч. 2. – К.: Видавничий дім “Освіта”, 2012. – 64 с.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ. ВСТАНОВЛЕННЯ ВІДПОВІДНОСТІ МІЖ ВИВЧЕНИМИ ВЕЛИКИМИ І МАЛИМИ БУКВАМИ. ПОРІВНЯННЯ ВЕЛИКИХ БУКВ З, Е