ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ

Урок 61. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ

Мета: формувати вміння застосовувати таблиці ділення на 2 для розв’язування задач на ділення на рівні частини і ділення на вміщення; навчити дітей записувати розв’язання задач на ділення, порівнювати їх розв’язання; розвивати логічне мислення, мовлення; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього

завдання (с. 77, завдання 481; 482)

Завдання 481

– Яка довжина кожної з частин?

Завдання 482

– Прочитайте вирази, у яких остання дія – додавання; віднімання.

2. Усна лічба

1) Гра “Ромашка”.

ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ

2) Гра “Чи знаєш ти?..”.

– Що таке множення?

– Як називаються компоненти дії множення?

– Яку математичну дію можна назвати оберненою до дії множення?

– Як називаються компоненти дії ділення?

3. Гра “Заміни”

– Обчисліть, замінивши множення додаванням.

Зразок: 5 – 3 = 5 + 5 + 5 = 15

6 – 4 =

11 – 3 =

15 – 4 =

4. Гра “Обери

відповідь”

18 кілограмів яблук розклали в два пакети порівну. Скільки кілограмів яблук у кожному пакеті? а) 6; б) 3; в) 9; г) 8.

5. Складання прикладів на ділення за прикладами на множення

ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ

6. Хвилинка каліграфії

– Випишіть числа, які діляться на 2.

2 3 4 5 6 7 8 9 10

12 13 14 15 16 17 18 19 20

7. Математичний диктант

– 1-й доданок 16, 2-й доданок – 14. Знайдіть суму.

– Зменшуване – 84, від’ємник – 15. Знайдіть різницю.

– 1-й множник – 3, 2-й множник – 2. Знайдіть добуток.

– Число 10 розділіть на 2.

– Знайдіть периметр квадрата зі стороною 5 см.

– Я задумала число, коли я відняла від нього 7, то дістала 23. Яке число я задумала?

– Добуток чисел 2 і 4 збільшіть на 42.

– Результат виразу 14 : 2 зменшіть на 7.

Відповіді: 30; 69; 6; 5; 20 см; 30; 50; 0.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 2.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 77-78)

Завдання 483

Перший стовпчик з коментуванням, решта прикладів – самостійно.

Завдання 484. Колективне опрацювання матеріалу Учні порівнюють розв’язання і відповіді задач.

Завдання 485. Колективне опрацювання матеріалу

– Розв’яжіть і порівняйте задачі.

– Зверніть увагу! Розкласти порівну – означає поділити на рівні частини.

Завдання 486

Завдання виконується біля дошки з поясненням.

Завдання 487*

1) 18 : 2 = 9 (п.) – купили 18 кг по 2 кг;

2) 11 – 9 = 2 (п.) – не вистачило черешень.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачами

На уроках по вивченню множення і ділення широко використовується метод розв’язання взаємообернених задач.

– На дослідній ділянці 4 класи посадили по 3 грядки моркви. Скільки всього грядок посадили?

Короткий запис: по 3 гр. 4 кл., ? гр.

Розв’язання: 3 – 4 = 12 (гр.)

– Скільки даних в задачі?

– Скільки чисел знайдено?

– Складіть обернену задачу.

– 12 грядок моркви посаджено декількома класами. Кожен клас посадив по 3 грядки. Скільки класів брало участь у посадці?

Короткий запис: по 3 гр. ? кл., 12 гр.

Розв’язання: 12 : 3 = 4 (кл.)

Можна дати назву виду задач: “на множення”, “на ділення”, “на вміщення”.

– Складіть 2-гу обернену задачу.

12 грядок моркви посадили порівну 4 класи. По скільки грядок посаджено кожним класом?

Короткий запис: по? гр. 4 кл., 12 гр.

Розв’язання: 12 : 4 = 3 (гр.) (Задача на “ділення на рівні частини”)

Далі обов’язково порівнюємо задачі.

2. Офтальмологічна пауза

3. Самостійна робота

ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ

Двоє учнів працюють біля дошки.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Що нового дізналися на уроці?

– Чого навчилися?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 78, завдання 488; 489.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ