ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ІЗ БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

Мета: формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на основі знань таблиці множення і ділення; вдосконалювати знання геометричного матеріалу; розвивати навички швидких обчислень, логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 144, завдання 913; 914)

Завдання 913

– Прочитайте розв’язання рівнянь.

Завдання 914

– Скільки гвоздик у кожному букеті?

2. Усна лічба

1) Гра “Лабіринт”.

Двері лабіринту може відчинити тільки ключик, форма якого нагадує число 8. Отже, в кожному стовпчику знайти вираз із відповіддю 8.

ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ІЗ БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

2) Фронтальне опитування.

– Скільки ніжок у одного павука? (8)

– Скільки ніжок у 5 павуків? у 7 павуків?

– Скільки ніжок у одного жучка? (6)

– Скільки ніжок у 3 павуків і 3 жучків? (42)

– Скільки ніжок у 8 павуків і 6 жучків? (100)

3) Гра “Віднови таблицю”.

– Відновіть таблицю ділення на 8 і знайдіть невідоме ділене.

ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ІЗ БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

3. Хвилинка каліграфії

– Запишіть знайдені ділені у порядку спадання.

III.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 8.

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 144-146)

Завдання 915. Математичний диктант

Учні працюють самостійно, один учень за закритою дошкою.

Завдання 916

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 917. Робота в групах

Учні знаходять суму значень виразів у кожному стовпчику. За годинником з’ясовують, хто швидше дасть відповідь. Результат перевіряють на кубиках.

Завдання 918. Колективне опрацювання матеріалу

Учні читають розв’язування задачі із буквеними даними.

Завдання 919. Колективне розв’язування задачі за зразком задачі № 918

Аналіз умови задачі, запис розв’язання.

Завдання 920. Усне виконання завдання

Учні утворюють підмножини геометричних фігур. Скільки елементів містить кожна підмножина?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Обчислення значень виразів

ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ІЗ БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

2. Розв’язування задач

1) Два хлопчики поливали в шкільному городі грядки. До обіду вони полили по 5 грядок кожний, а після обіду – по 4. Скільки всього грядок полили хлопчики за день?

Розв’язати задачу можна двома способами:

А) 5 • 2 + 4 • 2;

Б) (5 + 4) • 2.

– Поясніть кожен спосіб. Ви переконалися, що обидва вирази мають однакове значення. Яке?

2) Хлопці зміцнили в шкільному саду годівниці для птахів. До чотирьох з них прилетіло по 8 горобців, а до трьох – по 8 снігурів. Скільки всього птахів пообідало у годівницях? Розв’яжіть задачу двома способами.

– Складіть подібну задачу за виразом:

3 • 10 + 5 • 10, або (3 + 5) • 10.

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 921.

Кількість яблук у кошику виражається двоцифровим числом. Ці яблука можна поділити порівну між двома, або між трьома, або між п’ятьма дітьми. Але не можна розділити порівну між чотирма дітьми. Скільки яблук у кошику? (Треба знайти таке число, яке ділиться на 2, на 3, на 5, але не ділиться на 4. Це число 30.)

2) Катя прочитала за місяць удвічі менше книг, ніж Толя, і на три книги більше, ніж Даша. Усього вони прочитали 17 книг. Скільки прочитав кожен?

Відповідь: 5; 10; 2.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 146, завдання 922; 923.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ІЗ БУКВЕНИМИ ДАНИМИ