Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя

5 КЛАС

Тема 4. Музика та візуальні образи

Урок 28

Тема уроку. Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя

Мета уроку: закріпити з учнями знаки альтерації на мелодичних вправах; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до мистецтва

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: фортепіано, магнітофон, аудіо-запис, портрет А. Веделя.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2.

Оголошення теми.

II. Розспівування та закріплення вивченого.

1. Спів із закритим ротом на довгих звуках.

2. Спів вправи.

Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова Мама. Слухання музики. Херувимська А. Веделя

– Який розмір вправи?

– Що він означає?

– Назвіть ноти вправи і їхню тривалість.

– Які знаки при ключі?

– Яка дія бемоля?

– Зверніть увагу на знак, який зустрічався у нотному тексті пісні “Мама” – це бекар.

Бекар – це знак альтерації, що відміняє дію попередніх знаків альтерації бемоля і дієза.

Отже, мі…(бекар) потрібно інтонувати без бемоля, як чисте мі.

3. Сольфеджування вправи.

III. Роботу над піснею

“Мама” Ю. Чічкова варто продовжити, розучивши на усіх куплетах. Пісню виконуємо задушевно, ніжно, з теплотою. Бажаючих опитую на оцінку.

Мама

Слова М. Пляцковського

Музика Ю. Чічкова

Ніжно, ласкаво

Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова Мама. Слухання музики. Херувимська А. Веделя

IV. Слухання музики.

Сьогодні ми продовжимо слухати музику на духовну тематику. Упродовж віків духовну музику писали кращі представники музичної культури – Й. Бах, В. Моцарт, А. Бортнянський, К. Стеценко, А. Ведель. Зараз ви, діти, послухаєте Херувимську українського композитора Артема Веделя та одночасно ми розглянемо репродукцію ікони Володимирської Божої Магері.

(Діти слухають твір та виражають свої думки).

Музика вражає щирістю, задушевністю, мелодійністю, що робить її співзвучною з іконою Володимирської Божої Матері. У співі ми чуємо тривогу і одночасно надію, смуток і радість.

V. Підсумок уроку.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя