ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО МНОЖНИКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ

Мета: ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого множника; закріпити знання табличних випадків ділення на 4; навчати застосовувати їх під час розв’язання прикладів і задач; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, довільну увагу, пам’ять, мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 118, завдання 707; 708)

Завдання 707

– Прочитайте записані вирази.

Завдання 708

– Скільки літрів

молока залишилось у першій каструлі?

2. Усна лічба

1) Гра “Не скажу!”.

За завданням учителя учні лічать, наприклад, від 1 до 40, а замість чисел, які діляться на 4, говорять “Не скажу!”. Ці числа учитель записує на дошці. З’являється запис: 4; 8; 12; 16; 20 і так далі. Потім з кожним із записаних чисел учні називають приклади: 16 : 4 = 4; 20 : 4 = 5 і так далі.

2) Робота за таблицею.

Ділене

28

36

Дільник

4

5

4

Частка

7

4

4

4

8

3) Відновлення

рівностей.

ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО МНОЖНИКА. РОЗВЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

– Яке число “зайве” і чому?

2; 6; 10; 17; 20.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як знайти невідомий множник.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 118-119)

Завдання 709. Коментоване розв’язування прикладів

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює, якою властивістю він скористався.

Завдання 710

Учні з місця складають приклади за таблицею і розв’язують їх.

Висновок: щоб знайти невідомий множник, потрібно добуток поділити на відомий множник.

Завдання 711. Коментоване розв’язування рівнянь на дошці

Учні пригадують, як знайти невідомий множник.

Завдання 712

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язання задачі.

1) Скільки прапорців вирізав Славко?

2) Скільки прапорців вирізали діти?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 713. Самостійна робота

Один учень працює за закритою дошкою.

Завдання 714. Колективне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 715. Практична робота

Завдання 716

2 л

7 л

0

7

2

5

0

5

2

3

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв’язування і порівняння задач

По? кг 2 кор., 4 кг По 4 кг 2 кор., ? кг – Чим схожі задачі? Чим різняться?

2. Обчислення значень виразів

ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО МНОЖНИКА. РОЗВЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

У змаганнях з бігу Іванко, Павлик і Дмитрик посіли перші три місця (1-ше, 2-ге, 3-тє). Яке місце посів кожен з хлопчиків, якщо Павлик посів не друге і не третє місце, а Дмитрик – не третє?

Відповідь:

Іванко

Павлик

Дмитрик

1

+

2

+

3

+

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 119, завдання 717; 718.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО МНОЖНИКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ