Звук [ф], позначення його буквою “еф”. Складання речень. Вимова й написання слів факел, смолоскип

Урок 96

Тема. Звук [ф], позначення його буквою “еф”. Складання речень. Вимова й написання слів факел, смолоскип

Мета: вчити правильно артикулювати слова зі звуками [хв] і [ф]; вправляти у правильній вимові слів із цими звуками; вчити конструювати речення із поданих слів; з’ясувати значення слів смолоскип і факел, навчити правильно їх вимовляти і писати; виховувати чіткість і уважність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 167)

– Яку розповідь ви

підготували вдома?

– Які слова в реченні починаються і закінчуються приголосним звуком? (Пастух, прогнав)

– Якими приголосними починаються інші слова? (К, н, в, й)

2. Хвилинка чистопису

Фі фо хв фіалка

– Доберіть слова з даними буквосполученнями. (Фігура, фікус, фіга, форма, фокус, форель, хвалько, хвіст, хворостина)

III. Повідомлення теми й мети уроку

– Сьогодні ми звернемо особливу увагу на правильну вимову слів зі звуками [хв] та [ф], потренуємось у правильному написанні слів із ними; вчитимемося складати речення із поданих слів; з’ясуємо значення слів смолоскип і факел, навчимося їх

правильно вимовляти й писати.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Вправляння у читанні скоромовки (вправа 168)

– Прочитайте скоромовку, правильно вимовляючи звук [ф]. Запам’ятайте її і розкажіть сусідові по парті.

2. Артикуляційна вправа. Словникова робота

– Прочитайте слова у червоній рамці, правильно їх вимовляючи. Запам’ятайте їх правопис.

– Що означають слова смолоскип і факел?

Смолоскип – це переносний світильник у вигляді палиці з намотаним просмоленим клоччям для освітлення, підпалювання. Давній смолоскип уже майже не зустрічається, бо є факел (наприклад факел з олімпійським вогнем). А для освітлення існує багато видів світильників. Один з переносних – ліхтар. Отже, смолоскип і факел – це слова, близькі за значенням. Запишіть ці слова, позначте наголоси й запам’ятайте.

3. Колективна робота з підручником (вправа 170)

– З поданих слів складіть і запишіть речення.

– Прочитайте складену розповідь, правильно вимовляючи слова зі звуком [ф].

4. Фізкультхвилинка

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Гра “Полювання за [ф]”

– Слухаючи вірш Ганни Чубач, сплеском у долоньки позначайте слово зі звуком [ф]. Будьте уважні, починаю.

Фіолетовий фломастер

Фарбувати квіти майстер.

Фіолетові фіалки

Фарбував він для Наталки.

2. Самостійна робота (вправа 171)

– Які назви предметів ви записали? (Портфель, фарба, шафа, графин)

– Зачитайте речення, які склали.

– Назвіть слова, які закінчуються на – фон.

3. Робота в групах (вправа 172)

– Об’єднайтесь у групи по 4 чоловіки (по дві парти). Користуючись орфографічним словником, запишіть по два слова, які могли б розміститися в клітинках.

– Усно поставте питання до записаних слів.

(Додатково можна провести конкурс кросвордистів, коли групи відповідають на питання одна одної.)

VI. Підсумок уроку

– Назвіть п’ять слів зі звуком [ф].

– Назвіть п’ять слів зі сполученням звуків [хв].

– Що спільне між словами смолоскип і факел?

VII. Домашнє завдання з інструктажем

Вправа 173.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Звук [ф], позначення його буквою “еф”. Складання речень. Вимова й написання слів факел, смолоскип