БАШТАННІ КУЛЬТУРИБАШТАННІ КУЛЬТУРИ

До баштанних культур належать гарбуз, кабачок, диня і кавун. Баштанні культури мають важливе продовольче і кормове значення. Соковиті плоди кавуна і дині містять 9-12% цукру, вітаміни В1, В3, С, Р та інші речовини, характеризуються високими смаковими якостями. Плоди баштанних культур використовують для виготовлення штучного меду, патоки, різних кондитерських виробів і варення. З насіння баштанних культур виробляють олію, яку застосовують для технічних і продовольчих потреб. Гарбузова олія належить до найцінніших.

Кормові

гарбуз і кавун згодовують великій рогатій худобі, що сприяє збільшенню надоїв і підвищує вміст жиру в молоці. Так, 100 кг кормових гарбуза і кавуна відповідають 9- 10 кормовим одиницям. Гарбуз згодовують тваринам восени і на початку зими, а кормовий кавун, який добре зберігається, – впродовж зими. Крім того, гарбуз і кормовий кавун силосують із січкою, половою або подрібненими стеблами кукурудзи, зібраної восени на зерно.

Баштанні культури мають велике агротехнічне значення. Вони як просапні культури є добрими попередниками для зернових, зокрема пшениці, кукурудзи та ін.

Усі баштанні культури теплолюбні

й посухостійкі, належать до родини Гарбузових (Cucurbituceae). Кавун походить із жарких районів Центральної і Південної Африки. Батьківщиною гарбуза є Центральна Америка, дині – Південна і Південно-Західна Азія. В Україну баштанні культури завезено з Малої і Середньої Азії.

Баштанні культури поширені майже в усіх країнах світу. Світова посівна площа їх становить близько 1 млн га. Значні площі цих культур в Україні (до 200 тис. га).

Баштанні культури поширені переважно в південних і південно-східних районах країни. Гарбуз вирощують нині і в північних районах Чорноземної і Нечорноземної зон Російської Федерації. Вирощують їх також у північних лісостепових, поліських та західних районах України. Диня поширена переважно у південних степових областях України, в країнах Середньої Азії і Закавказзя, в Казахстані.

Урожайність районованих сортів кавуна на не зрошуваних землях 250- 300, а на зрошуваних – 400-500 ц/га і більше. Урожайність гарбуза коливається від 350 до 800 ц/га і більше, дині – від 180 до 500 ц/га.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Як людина використовує води суходолу.
Ви зараз читаєте: БАШТАННІ КУЛЬТУРИ