Біосферні заповідники

Біосферні заповідники – природоохоронні, науково-дослідні установи міжнародного значення, що створюються з метою збереження у природному стані найтиповіших природних комплексів біосфери, здійснення фонового екологічного моніторингу, вивчення навколишнього природного середовища, змін його під дією антропогенних факторів. Рішення про створення Б. з. та відведення під них земельних ділянок приймаються Президентом України за поданням Міністерства охорони навколишнього природного середовища. Б. з. є юридичною особою. Діяльністю його

керує дирекція, очолювана директором. Б. з. мають спеціальні служби охорони. Правовий режим Б. з. визначається Законом України “Про природно-заповідний фонд України”, положенням про відповідний заповідник, іншими актами законодавства України. Цей режим зумовлений особливостями структури Б. з., яка грунтується на принципі функціонального зонування. До складу Б. з. входять: а) заповідна зона, правовий режим якої визначається згідно з вимогами, встановленими до природних заповідників; б) буферна зона, що включає прилеглі території, виділені з метою запобігання негативного впливу на заповідну зону господарської діяльності.
її режим та порядок створення визначаються відповідно до вимог, встановлених для охоронних зон природних заповідників; в) зона антропогенних ландшафтів, до якої належать території традиційного землекористування, лісокористування, водокористування, місць поселення, рекреації та інших видів господарської діяльності. В межах території Б. з. можуть виділятися також зони регульованого заповідного режиму, до складу яких входять регіональні ландшафтні парки, заказники та заповідні урочища. Наукові дослідження, спостереження за станом навколишнього природного середовища та інша діяльність Б. з. здійснюються з урахуванням міжнародних програм, зокрема програм ЮНЕСКО. Див. також Природно-заповідний фонд України, Природні заповідники, Охоронні зони територій та об’єктів природно-заповідного фонду України, Служби охорони територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Різноманітність тварин.
Ви зараз читаєте: Біосферні заповідники