БУЛЬБОПЛОДИБУЛЬБОПЛОДИ

До бульбоплодів, які вирощують в Україні, належать картопля і топінамбур, або земляна груша, в бульбах яких міститься багато вуглеводів. За виходом сухих речовин з одиниці площі бульбоплоди переважають зернові культури у 2-3 рази. У світовому землеробстві і в нашій країні перше місце за площею і валовими зборами серед бульбоплодів посідає картопля. Топінамбур вирощують на менших площах.

У південних районах країн Середньої Азії і Закавказзя, а також на півдні Казахстану впроваджують у виробництво солодку картоплю, або батат

(Іроmоеа batatus Lam.), з родини Березкових. Бульби батату містять 15- 18% крохмалю і 5-8% цукру. На великих площах батат вирощують в Китаї, Японії, Індії, Індонезії, а також в Африці, Південній Америці, США. У тропічних країнах з бульбоплодів поширені також маніок, ямс, таро та ін.

Значна робота в нашій країні проводиться щодо вдосконалення технології виробництва картоплі, розробляються та впроваджуються у виробництво нові зональні інтенсивні технології та прогресивні агротехнічні заходи, біотехнологічні процеси насінництва, які забезпечують вирощування 300-350 ц/га картоплі.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Тварини атлантичного океану.
Ви зараз читаєте: БУЛЬБОПЛОДИ