Центральний економічний район – РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

Загальний курс транспорту

РОЗДІЛ 5 АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

5.2. РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

Центральний економічний район

Коротка економіко-географічна характеристика

До складу Центрального економічного району входять місто Київ, Київська і Черкаська область. Його площа складає 49,8 тис. км3, у тому числі по складових – відповідно 0,8; 28,1; 20,9 тис. км2.

У регіоні проживає 3245,7 тис. населення, з них міського – 1854,5 і сільського -1391,2 тис. осіб. Обсяг ВВП в 2000 р. склав 29799,8 млн. гривень.

Вигідне

економіко-географічне положення району визначається тим, що він знаходиться на перехресті важливих залізничних та автомобільних магістралей. Особливе значення для народного господарства має головна водна артерія – р. Дніпро. Сусідніми з центральним районом є Полісся, Поділля, Східний та Придніпровський райони, з якими існують тісні господарські зв’язки. Враховуючи невеликі запаси паливної сировини (буре вугілля і торф), в регіон ввозяться газ, нафтопродукти та кам’яне вугілля. Разом з тим, на внутрішній ринок надходять машини, технологічне обладнання, продукція приладобудування, легкої та харчової промисловості,
будівельні матеріали тощо. Район має потужний експортний потенціал завдяки можливості впровадження у виробництво наукоємних новітніх технологій.

Важливо, що на території району розташована столиця нашої держави – м. Київ з населенням понад 2600 тисяч. Він виконує функції політичного, промислового, науково-освітнього, культурного центру, транспортного вузла, а також здійснює широке коло функцій державного й господарського управління. Тут працюють Верховна Рада та Кабінет Міністрів України, Національна академія наук України з численними науково-дослідними інститутами, освітні культурні та медичні заклади.

Центральний економічний район має значні природні ресурси, які використовуються у господарській діяльності. Це багаті своєю природною родючістю грунти, особливо чорноземи, запаси прісних вод і різноманітні мінеральні ресурси.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 2,50 out of 5)


Для чого використовують будівельні корисні копалини.
Ви зараз читаєте: Центральний економічний район – РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ