ЧИСЛО І ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ “СЬОМИЙ”. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. “СУСІДИ” ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 26. ЧИСЛО І ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ “СЬОМИЙ”. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ.

“СУСІДИ” ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7

Мета: ввести поняття “сьомий”; ознайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у додаванні за допомогою числового променя; розвивати мислення.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Весела лічба

Білка сушить на мотузці

Два гриби 3 три морквини.

Прибіг їжачок, забрав грибок,

А зайчата три морквини.

Що залишилося на мотузці?

2. Лічба від 1 до 10

– Давайте всі разом полічимо від 1 до 10; від 10 до 1.

– А тепер перший ряд лічить від 1 до 5; другий – від 1 до 6; третій – від 6 до 1.

3. Повторення понять “наступне”, “попереднє” число

– Назвіть число, попереднє до числа 3.

– Назвіть число, яке стоїть між числами 2 і 4.

– Назвіть число, наступне до числа 4.

– Назвіть число, попереднє до числа 6.

– Назвіть

число, наступне до числа 3.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (С. 33)

Завдання 1

– Скількох звірят зустрів котик? Порахуймо їх! (6)

– Скільки їх стало разом з котиком?

– Як же їх стільки стало? (До 6 додати 1)

– Отже, щоб одержати число 7, потрібно до 6 додати 1. Число 7, як і всі інші, має свій знак, позначається цифрою 7, “сімкою”. (Демонстрування цифри.)

– Який кіт по порядку? (Сьомий)

Завдання 2

– Порахуйте метеликів ліворуч і праворуч. Порівняйте їхню кількість.

– Порахуйте кількість квітів ліворуч і праворуч. Порівняйте їхню кількість.

Завдання 3

– Полічіть за допомогою числового променя. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Складіть приклад. Яка відповідь прикладу?

– Розгляньте другий числовий промінь. Прочитайте приклад під ним. Від якого числа слід летіти сонечку? На якому числі сісти спочатку? потім? Яка відповідь прикладу?

Завдання 4

– Розгляньте числовий потяг. Яка цифра сіла у вагон, наступний за 6?

– Назвіть “сусідів” числа 4. Яке число наступне за числом 6? Яке передує числу 5? А числу 7?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Ознайомлення із друкованою і рукописною цифрою 7

Цифра сім, як кочерга,

В неї, бач, одна нога.

1) Пояснення вчителя.

– Цифра 7 складається з хвилястої лінії, великої і маленької паличок. Починають писати хвилясту лінію трохи нижче за середину верхньої сторони клітини, доводять її до верхнього правого кута клітини. Написання першого елементу цифри 7 схоже з написанням останнього елементу цифри 2 (рух ручки вгору, вниз, вгору), з тією різницею, що у двійки цей елемент розташований на нижній лінії клітини, а у сімки – під верхньою лінією клітини. З верхнього правого кута проводять похилу паличку до середини нижньої сторони клітини, як у цифри 1. Маленька горизонтальна паличка має перекреслювати довгу паличку приблизно посередині.

– А зараз напишемо цифру в повітрі (пам’ятаємо про дзеркальне відображення).

2) Написання цифри 7 у зошиті.

2. Гра “Не помились” (робота із кружечками)

Учитель показує цифри, а діти викладають відповідну кількість кружечків.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– З яким числом ми сьогодні ознайомилися?

– Як утворюється число 7?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЧИСЛО І ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ “СЬОМИЙ”. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. “СУСІДИ” ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7