Читання й записування шестицифрових чисел. Множення й ділення на 10, 100 і 1 000

УРОК 27

Тема. Читання й записування шестицифрових чисел. Множення й ділення на 10, 100 і 1 000

Мета: з’ясувати практичне правило множення й ділення чисел на 10, 100, 1 000; розвивати вміння розв’язувати складені задачі; розвивати логічне мислення.

Обладнання: картки для усної лічби, таблиця “Множення й ділення на 10, 100, 1000”.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усні обчислення

Вписати число в останній квадрат.

Читання й записування шестицифрових чисел. Множення й ділення на 10, 100 і 1 000

Вписати число у перший квадратик.

Читання й записування шестицифрових чисел. Множення й ділення на 10, 100 і 1 000

2.

Завдання для опитування

– Прочитати числа: 704 895, 100 005, 818 703, 14 008, 600 006, 300 300.

– Записати число, яке містить 432 од. другого класу і 120 од. першого класу.

– Підкреслити в числах клас тисяч: 236 459, 307 812, 123 000, 405 809.

3. Математичний диктант за вправами № 230, 231

4. Коментоване додавання чисел (№ 232)

5. Фізкультхвилинка

II. Вивчення нового матеріалу

1. Множення й ділення на 10, 100, 1 000 За поданими записами учні роблять висновок:

– Щоб помножити на 10, 100, 1 000, треба до числа праворуч дописати 1, 2, 3 нулі відповідно до 10, 100, 1 000.

– Щоб поділити число на 10, 100, 1 000, треба у числа зліва відкинути 1, 2, 3 нулі відповідно

до 10, 100, 1 000.

2. Первинне закріплення

Вправа № 235 (коментоване розв’язання).

3. Самостійна робота

Розв’язання прикладів № 236 за варіантами: І варіант – перший рядок, ІІ варіант – ІІ рядок.

III. Розвиток математичних умінь учнів

Робота над задачею за рівнями.

– Високий рівень знань.

Учні вирішили посадити у шкільному саду 125 яблунь, а посадили у 2 рази більше. На скільки яблунь більше посадили учні в саду?

– Достатній рівень знань.

У парку росте 300 лип, дубів – від лип, а решта – клени. Скільки кленів росте у парку, якщо всього там росте 550 дерев?

– Середній та низький рівень знань.

За два дні туристи пройшли 100 км. Першого дня вони пройшли 1/4 всього шляху. Скільки кілометрів туристи пройшли другого дня?

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 237, 238.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Читання й записування шестицифрових чисел. Множення й ділення на 10, 100 і 1 000