ДІАЛОГІЧНЕ МОВЛЕННЯУРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

Тема 2. ДІАЛОГІЧНЕ МОВЛЕННЯ

ПРИГАДАЙМО. Чим діалогічне мовлення відрізняється від монологічного?

583

ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Складіть і розіграйте за особами діалог (7-8 реплік) на тему “У незнайомому місті”, дотримуючись правил мовленнєвого етикету. Скористайтеся поданими нижче словами ввічливості.

ДІАЛОГІЧНЕ МОВЛЕННЯ

584

ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ, Складіть і розіграйте за особами діалог (7-8 реплік) в офіційно-діловому стилі, можливий в описаній ситуації. Використайте звертання та вставні слова.

Ви

зайшли до книгарні й хочете купити тлумачний словник. Поцікавтеся, чи є такі словники, скільки вони коштують, скільки в них слів, яких видавництв ці словники тощо.

585

Доберіть з різних інформаційних джерел (енциклопедія, журнали, ресурси Інтернету тощо) матеріал на одну з поданих тем. Користуючись цим матеріалом, складіть і запишіть діалог (7-8 реплік), можливий між вами та вашим товаришем з Англії, який зацікавився відповідною темою.

ТЕМИ: “Українська народна архітектура”, “Символіка українського народного костюма”, “Національне традиційне вбрання українців”.

586

Складіть

діалог (6-8 реплік) у художньому стилі на одну з тем: “Вихід у відкритий космос”, “Суперечка Яблуні з Вітром”.

587

І. Розгляньте комікс. Яку історію нам розповів художник?

ДІАЛОГІЧНЕ МОВЛЕННЯ

II. Складіть діалог (5-6 реплік), який міг би відбутися між пасажиром і водієм таксі.

III. Складіть і запишіть на основі коміксу невелике оповідання. Введіть до тексту складений діалог (або його частину). Доберіть заголовок, який виражав би основну думку оповідання. Якого стилю мовлення ви будете дотримуватися, складаючи текст?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Музика в кіно екрані.
Ви зараз читаєте: ДІАЛОГІЧНЕ МОВЛЕННЯ