Динаміка пасажирських перевезень державними авіакомпаніями України

Загальний курс транспорту

РОЗДІЛ 7 АВІАЦІЙНИЙ ТРАНСПОРТ (АТ)

7.3. ДОСЯГНЕННЯ І СТАН ІНФРАСТРУКТУРИ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ В УКРАЇНІ

Динаміка пасажирських перевезень державними авіакомпаніями України

На фоні зростання пасажирської роботи, актуальною залишається проблема якості обслуговування пасажирів в аеропортах: за рік третина відправлень літаків виконана із запізненням проти розкладу, в тому числі у міжнародному сполученні кожне четверте. Середній час запізнення відправлення авіарейсів становив 1,5 години, в тому числі

і в міжнародному сполученні (далеке зарубіжжя) – 1,3 години, країни СНД -1,6 години. Кількість невиконаних рейсів дорівнювала 1,1 тис., із них 2/3 – з аеропортів Запоріжжя та Одеси.

Другою характеристикою повітряного транспорту України є авіаційний транспорт.

Парк транспортних літаків державних авіапідприємств не зазнав якісних та кількісних змін і потребує значного оновлення економічними типами літаків із більш високою ефективністю, меншими експлуатаційними витратами, вищим рівнем сервісу. Зараз у підгалузі експлуатуються в основному технічно та морально застарілі типи літаків із великим споживанням

пального: близько 80% парку (з урахуванням спеціального) експлуатуються понад 10 років. Окремі типи літаків відпрацювали призначений ресурс на 75-80%. Якщо ситуація з оновленням парку в найближчий час не зміниться, кількість літаків значно скоротиться і в наступному році становитиме за такими типами як АН-24, АН-26, ТУ-154, ТУ-134, ЯК-40, Л-410 лише 18-56% рівня 1991 р.

Незважаючи на труднощі, темп приросту кількості пасажирів дорівнює 14%. Зростанню перевезень сприяло розширення міжнародних стосунків. Основними авіакомпаніями, що виконують міжнародні рейси, є Державна авіакомпанія “Авіалінії України” та Міжнародні авіалінії України.

Звертає на себе увагу інтенсивний розвиток такої форми обслуговування як чартерні та договірні рейси, на їх долю припадає 45% перевезення пасажирів, і з них у далеке зарубіжжя понад половини. Останній час помітно активізувалися перевезення і на внутрішніх лініях: кількість пасажирів у цьому виді сполучення зросла на рік у 1,5 рази.

Третя характеристика – це ситуація, що склалася на авіаційному транспорті з питань виробництва, використання виробних потужностей, фінансового стану, зайнятості працюючих.

Про все це свідчать підсумки кон’юнктурного обстеження ділової активності підприємств галузі “Транспорт”, яке вперше проведено Міністерством статистики України в липні 1995 року.

Шляхом анкетного опитування виявлялась думка керівників підприємств щодо стану, що спостерігається на транспорті, а також прогноз на найближче майбутнє. Поліпшення використання виробничих фондів відзначили респонденти 40% об’єктів. 1/2 змогла зберегти чисельність працюючих, навіть збільшити на 80%, рівень зайнятості не змінився. 6/10 (6 із 10) підприємств не зазнали труднощів. У питаннях платоспроможності і взаєморозрахунків із клієнтурою на авіаційних підприємствах ситуація більш стабільна, ніж на інших видах транспорту.

Четверта характеристика – безпека польотів, яку забезпечують у повітряному просторі України аеронавігаційні служби державного комітету по використанню повітряного простору України. Відкриття нових трас, розвиток міжнародного сполучення, зростання попиту на послуги авіаційного транспорту за останні роки сприяли збільшенню числа польотів у повітряному просторі України у 3,5 рази, їх кількість становила 155 тисяч, з них 56% виконано авіасуднами іноземних авіакомпаній (+ СНД), з яких 4 здійснили посадку в наших аеропортах. У 1995 році за обслуговування літаків у повітряному просторі країна одержала 21 млн. дол.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Динаміка пасажирських перевезень державними авіакомпаніями України