Дитяча опера. Танець і пісня запрошують до балету

Урок 20.
Дитяча опера. Танець і пісня запрошують до балету

Мета уроку: збагачувати уявлення учнів про жанр балету, відмітити його особливості, продовжити знайомити школярів з музикою балету П. Чайковського “Лебедине озеро”. Розвивати музичний слух, почуття ритму, творчі здібності. Виховувати любов до класичної музики, викликати інтерес до балетного жанру, бажання ближче познайомитися з шедеврами світового балету.

Очікувані результати: учні пояснюють особливості балетного жанру, порівнюють його з оперою, наводять приклади

відомих танців з балету П. Чайковського “Лебедине озеро”, визначають темпові зміни в музиці “Неаполітанської пісеньки”, висловлюють свої враження від музики, виразно співають.

Обладнання: _________________________________________

Тип уроку: комбінований, поглиблення теми.

Домінанти уроку:

– балет;

– особливості балетного жанру.

1. Організаційний етап

1.1. Вхід до класу під музику.

1.2. Перевірка присутності учнів:

Кількість за списком ___,

Кількість присутніх на уроці ___,

Відсутніх ___.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.

2.

Орієнтовний план уроку

2.1. Вхід до класу під звучання “Танцю з кубками” П. Чайковського з балету “Лебедине озеро”.

2.2. Повторення матеріалу попередніх уроків.

2.3. Розспівування. М. Коваль. “Колискова Мами Кози” з опери “Вовк і семеро козенят”.

2.4. Виконання хору “Семеро козенят” з опери “Вовк і семеро козенят”.

2.5. Виконання “Пісні Лисички” з опери М. Лисенка “Коза-дереза”.

2.6. Розучування пісні І. Кириліної “Про сіамського кота”.

2.7. Бесіда за темою уроку.

2.8. Слухання “Танцю маленьких лебедів” з балету П. Чайковського “Лебедине озеро”. Перегляд відео-фрагмента.

2.9. Виконання п’єси в ансамблі з учителем. Ігрове 4-руччя.

2.10. Слухання “Неаполітанського танцю” П. Чайковського.

2.11. Ритмічні вправи.

2.12. Узагальнення матеріалу.

2.13. Вихід із класу під звучання “Неаполітанського танцю” П. Чайковського з балету “Лебедине озеро” (або за вибором учителя).

3. Актуалізація опорних знань

3.1. Бесіда з учнями за темами попередніх уроків.

3.2. Розспівування. М. Коваль. “Колискова Мами Кози” з опери “Вовк і семеро козенят”.

3.3. Виконання хору “Семеро козенят” з опери М. Коваля.

3.4. Виконання “Пісні Лисички” з опери М. Лисенка “Коза-дереза”.

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Повідомлення теми уроку.

4.2. Мотиваційна бесіда з учнями.

На уроці прозвучить музика найвідомішого в світі балету П. Чайковського “Лебедине озеро”. Учні познайомляться з особливостями балетного жанру і порівняють його з оперою. Поступове збагачення слухового досвіду і знань учнів про основні музичні жанри необхідне для майбутніх цінителів музики.

5. Етап засвоєння нових знань

5.1. Розучування пісні І. Кириліної “Про сіамського кота”.

5.2. Бесіда за темою уроку.

5.3. Слухання “Танцю маленьких лебедів” з балету П. Чайковського “Лебедине озеро”. Перегляд відео-фрагмента з балету.

5.4. Виконання п’єси в ансамблі з учителем. Ігрове 4-руччя.

5.5. Слухання “Неаполітанської пісеньки” і “Неаполітанського танцю” П. Чайковського.

5.6. Ритмічні вправи.

6. Узагальнення та закріплення знань

6.1. Що нового дізналися учні на уроці?

6.2. Які музичні твори прозвучали?

6.3. Який композитор написав балет “Лебедине озеро”?

6.4. Чим схожі і чим відрізняються балет і опера?

Пісня і танець привели нас до балету – музичного спектаклю, в якому дійові особи не співають і не розмовляють, а танцюють під музику симфонічного оркестру.

6.5. За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.

7. Підбиття підсумків уроку

“Музичні подорожі” продовжуються, а разом з ними збагачуються уявлення учнів про основні музичні жанри, а слуховий досвід – шедеврами світової музики.

8. Вихід із класу

Під звучання “Неаполітанського танцю” П. Чайковського (або за вибором учителя).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Дитяча опера. Танець і пісня запрошують до балету