Додавання і віднімання в межах 1000



Додавання і віднімання в межах 1000

480.

Додавання і віднімання в межах 1000

Розв’язання:

1) 1000 – 700 = 300 (г) – міді;

2) 700 – 300 = 400 (г)

Відповідь: на 400 грамів більше срібла.

485. Розв’язання:

1) 16 : 8 = 2 (м) – на І верстаті за 1 год;

2) 2 + 2 = 4 (м) – на II верстаті за 1 год;

3) 4 • 6 = 24 (м)

Відповідь: 24 метри полотна на другому верстаті.

489.

Додавання і віднімання в межах 1000

Сума по стовпчиках, діагоналях, рядках:

1) 40 + 50 + 60 = 150

2) 60 + 10 + [80] = 150

3) 80 + 50 + [20] = 150

4) 50 + 10 + [90] = 150

5) 80 + 40 + [30] = 150

6) 20 + 60 + [70] = 150

Додавання і віднімання в межах 1000

class=""/> Додавання і віднімання в межах 1000

490. Розв’язання:

58 – 20 – 9 – 2 = 27 (кг)

Відповідь: 27 кілограмів піску.

491.

(500 + 200) + (40 + 50) = 790

(300 + 600) + (50 + 20) = 970

(200 + 700) + (20 + 30) = 950

(800 + 100) + (10 + 70) = 980

496.

За 1 д. п.

Кількість днів

Всього п.

6 дн.

42 п.

? на 2 п. більше

3 дн.

? п.

Розв’язання:

1) 42 : 6 = 7 (п.) – за 1 день спочатку;

2) 7 + 2 = 9 (п.) – за 1 день потім;

3) 9 • 3 = 27 (п.)

Відповідь: 27 парасольок.

498. а) Чотири кульки; б) три кульки.

509.

width="100%">

У 1 ємк. д

Кількість ємк.

Всього л

Б. –

6 б.

18 л

С. – ? на 5 л >

8 с.

? л

Розв’язання:

1) 18 : 6 = 3 (л) – у 1 банці;

2) 3 + 5 = 8 (л) – у 1 сулії;

3) 8 • 8 = 64 (л)

Відповідь: 64 літри у 8 суліях.

510.

Додавання і віднімання в межах 1000

513.

Додавання і віднімання в межах 1000

Розв’язання:

1) 470120 = 350 (в.) – II;

2) 470 + 350 = 820 (в.)

Відповідь: 820 відвідувачів прийшло на виставку за два дні.

514.

Додавання і віднімання в межах 1000

Розв’язання:

І спосіб:

1) 890 – 760 = 130 – III число;

2) 890 – 470 = 420 – 1 число;

3) 470 – 130 = 340 – II число;

(або 3) 760 – 420 = 340 – II число;

ІІ спосіб:

1) Додавання і віднімання в межах 1000 – II число;

2) 760 – 340 = 420 – І число;

3) 470 – 340 = 130 – III число.

Відповідь: перше число – 420, друге число – 340, третє число – 130.

516. 2) 36 + 9 = 45 45 : 9 = 5 (разів)

523. 125, 152, 215, 251, 521, 512, 305, 350, 503, 530, 206, 602, 620, 260, 170, 107, 701, 710, 314, 341, 134, 143, 413, 431.

524. Розв’язання:

I спосіб: Додавання і віднімання в межах 1000

II спосіб: Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: 670 гривень стало в касі.

526. 8 кг крохмалю – 48 кг картоплі

? кг крохмалю – 30 кг картоплі

Розв’язання:

30 : (48 : 8) = 5 (кг)

Відповідь: 5 кілограмів крохмалю.

2) 8 кг крохмалю – 48 кг картоплі

5 кг крохмалю – ? кг картоплі

Розв’язання:

48 : 8 • 5 = 30 (кг)

Відповідь: 30 кілограмів картоплі.

529.

Додавання і віднімання в межах 1000

Розв’язання:

1) Скільки картоплі завезли?

Додавання і віднімання в межах 1000

2) На скільки кг більше завезли картоплі, ніж буряків?

490 – 420 = 70 (кг)

Відповідь: на 70 кілограмів картоплі більше.

532.

Швидкість

Час

Відстань

2 год

10 км

? на 1 км менше за кожну наступну

3 год

? км

Розв’язання:

1) 10 : 2 = 5 (км/год)

2) 5 – 1 = 4 (км/год) – 1 година;

3) 4 – 1 = 3 (км/год) – 2 година;

4) 3 – 1 = 2 (км/год) – 3 година;

5) 4 + 3 + 2 = 9 (км).

Відповідь: 9 кілометрів.

534.

Додавання і віднімання в межах 1000

Розв’язання:

1) 30 – 20 = 10 (п.) – дітей;

2) 30 + 10 = 40 (п.) – жінок і дітей або чоловіків;

3) 3 + 10 + 40 = 80 (п.) або 40 + 40 = 80 (п.)

Відповідь: 80 пасажирів.

538.

5 м – 20 см = 500 см – 20 см = 480 см = 4 м 80 см

1 кг – 300 г = 1000 г – 300 г = 700 г

200 г – 50 г = 150 г

1 кг – 30 г = 1000 г – 30 г = 970 г

1 м 80 см + 20 см = 2 м

240 см + 6 дм = 240 см + 60 см = 300 см = 30 дм = 3 м

541. 80, 0

80 + 0 = 80

80 – 0 = 80

543.

5 грн – 20 к. = 4 грн 100 к.20 к. = 4 грн 80 к,

9 грн + 100 к. = 9 грн + 1 грн = 10 грн

1 грн 80 к. + 20 к. = 1 грн + 100 к. = 1 грн + 1 грн = 2 грн

6 грн 70 к.50 к. = 6 грн 20 к. .

1 грн – 2 к. = 100 к. – 2 к. = 98 к.

3 м – 8 см = 300 см – 8 см = 292 см = 2Г м 92 см

547.

Додавання і віднімання в межах 1000

Розв’язання:

1) 760 – 320 = 440 (кг) – капусти за І місяць;

2) 440 + 20 = 460 (кг) – капусти за II місяць;

3) 440 + 460 = 900 (кг)

Відповідь: 900 кілограмів капусти за два місяці.

Обернена задача.

У їдальні за місяць витратили 760 кг капусти й моркви разом. Моркви витратили 320 кг. Наступного місяця капусти витратили 460 кг. На скільки кілограмів капусти витратили більше за другий місяць, ніж за перший?

548.

За 1 год крісел

Час

Усього крісел

Додавання і віднімання в межах 1000

7 год

28 кр.

? год

20 кр.

Розв’язання:

1) 28 : 7 = 4 (кр.) – за 1 год першого дня;

2) 4 + 1 = 5 (кр.) – за 1 год другого дня;

3) 20 : 5 = 4 (год)

Відповідь: за 4 години цех виготовив 20 крісел.

550. 210, 420, 421, 630, 631, 632, 840, 841, 842, 843.

552. Р? = 25 мм + 25 мм + 35 мм = 85 мм = 8 см 5 мм

Р? = 3 • 4 = 12 (см)

Р? > P?

558.

Місткість 1 б., л

Кількість банок

Всього л

Додавання і віднімання в межах 1000

8 6.

24 л

? бак.

36 л.

Розв’язання:

1) 24 : 8 = 3 (л) – в 1 банці;

2) 3 + 6 = 9 (л) – в 1 баку;

3) 36 : 9 = 4 (б.)

Відповідь: 4 баки.

561.

Швидкість

Час

Відстань

Додавання і віднімання в межах 1000

6 год

24 км

? год

24 км

Розв’язання:

1) 24 : 6 = 4 (км/год) – швидкість пішохода;

2) 4 + 8 = 12 (км/год) – швидкість вершника;

3) 24 : 12 = 2 (год).

Відповідь: за 2 години.

568.

На 1 плащ м

Кількість плащів

Усього м

Додавання і віднімання в межах 1000

9 пл.

18 м

? пл.

24 м

Розв’язання:

1) 18 : 9 = 2 (м) – на 1 плащ для дитини;

2) 2 + 2 = 4 (м) – на 1 плащ для дорослого;

3) 24 : 4 = 6 (пл.)

Відповідь: 6 плащів для дорослих.

569.

Додавання і віднімання в межах 1000

570. Розв’язання:

1) 910 – 40 = 870 (екск.) – діти;

2) 870 – 40 = 830 (екск.).

Відповідь: на 830 осіб більше, ніж дорослих.

575.

За 1 д. кг

Кількість днів

Усього кг

Додавання і віднімання в межах 1000

7 дн.

14 кг

? дн.

18 кг

Розв’язання:

1) 14 : 7 = 2 (кг) – за 1 д.;

2) 2 + 1 = 3 (кг) – за 1 д. стане;

3) 18 : 3 = 6 (дн.)

Відповідь: за 6 днів

За 7 днів господарка витратила 14 кг картоплі. Скільки кілограмів картоплі витратить господарка за 6 днів, якщо денна норма витрати збільшиться на 1 кг?

576. Розв’язання:

1) 72 : 8 = 9 (ящ.) – усього для 72 кг слив;

2) 9 – 4 = 5 (ящ.)

Відповідь: 5 ящиків слив привезли у другий кіоск.

584. Розв’язання:

3 • 6 : 2 = 9 (б.)

Відповідь: 9 дволітрових банок.

587. Розв’язання:

1) Скільки коштів витратили на всі цукерки?

Додавання і віднімання в межах 1000

2) Скільки коштує 1 кг суміші?

Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: 7 гривень коштує 1 кілограм суміші.

588.

В 1 ряду кв.

Кількість рядів

Усього кв.

Додавання і віднімання в межах 1000

8 р.

56 кв.

? р.

54 кв.

Розв’язання:

1) 56 : 8 = 7 (кв.) – в 1 ряду на І клумбі;

2) 7 + 2 = 9 (кв.) – в 1 ряду на II клумбі;

3) 54 : 9 = 6 (р.)

Відповідь: 6 рядів.

Скільки всього рядів квітів посадили на двох клумбах?

На скільки рядів більше посадили на І клумбі, ніж на II?

596.

Додавання і віднімання в межах 1000

597. Розв’язання:

А + (а – b)

А = 36, b = 18

Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: 54 гуся.

601.

Додавання і віднімання в межах 1000

Розв’язання:

1) 250 – 70 = 180 – І;

2) 250 + 180 = 430 – І і II;

3) 670 – 430 = 240 – III.

Відповідь: трете число – 240.

603.

Додавання і віднімання в межах 1000

P? = P?

P? = (6 + 3) • 2 = 18 (см)

6 • 2 + 3 • 2 = 18 (см)

Р? = 18 см

18 : 3 = 6 (см) – 1 сторона трикутника.

604. Розв’язання:

Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: 93 літри бензину витратили.

609.

На 1 п. м

Кількість пальт

Усього м

Додавання і віднімання в межах 1000

9 п.

18 м

6 п.

? м

Розв’язання:

1) 18 : 9 = 2 (м) – на 1 дитяче пальто;

2) 2 + 1 = 3 (м) – на 1 пальто для дорослого;

3) 3 • 6 = 18 (м).

Відповідь: 18 метрів тканини на пальта для дорослих.

611.

573 – х = 140

Х = 573 – 140

X = 433

573 – 433 = 140

140 = 140

Х – 346 = 231

Х = 231 + 346

X = 577

577 – 346 = 231

231 = 231

612. На першій ділянці посадили 100 кущів смородини, На другій – на 10 менше, ніж на першій, а на третій – у З рази менше, ніж на другій. Скільки всього кущів смородини посадили?

Розв’язання:

1) 100 – 10 = 90 (к.) – II;

2) 90 : 3 = 30 (к.) – III;

3) 100 + 90 + 30 = 220 (к.)

Відповідь: 220 кущів смородини.

614. 6 кг олії – 24 кг насіння

5 кг олії – ? кг насіння

Розв’язання:

24 : 6 • 5 = 20 (кг)

Відповідь: 20 кілограмів лляного насіння.

619.

Швидкість

Час

Відстань

До привалу – 4 км/год

? год

Додавання і віднімання в межах 1000

Після привалу –

Розв’язання:

1) 10 + 6 = 16 (км) – відстань до привалу;

2) 16 : 4 = 4 (год)

Відповідь: 4 години.

621.

Додавання і віднімання в межах 1000

1) (14 – 2) : 2 = 4 (гор.) – порівну у П.

2) 4 • 2 = 8 (гор.) – М.

3) 4 – 2 = 2 (гор.) – В.

Відповідь: 4 горіхи з’їв Петрик, 8 горіхів – Микола, 2 горіхи – Валя.

623. Розв’язання.

1) 16 : 4 • 8 = 32 (кг)

Відповідь: 32 кілограми.

Маса чотирьох цеглин становить 16 кг. Скільки цеглин мають масу 32 кілограми?

627.

За 1 д. дет.

Кількість днів

Всього дет

Додавання і віднімання в межах 1000

5 дн.

А дет.

4 дн.

? дет.

Розв’язання:

1) а : 5 (дет.) – за 1 д. спочатку;

2) а : 5 + 2 (дет.) – за 1 д. потім;

3) (а : 5 + 2) • 4 (дет.) – за 4 дні.

Відповідь: (а : 5 + 2) • 4 деталей виготовить токар.

628. Б. – 81 кг

Пр. – 4 ящ. по 9 кг

3. – ? кг

Розв’язання:

Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: 45 кілограмів винограду залишилось.

У кіоск привезли виноград. До обіду продали 4 ящики по 9 кг кожний. Скільки кілограмів винограду привезли якщо залишилось 45 кг?

629. Розв’язання:

(48 + 49) – 54 = 43 (м)

Відповідь: на 43 метри менше.

637. 421 842

639.

За 1 хв вареників

Час

Усього вареників

Додавання і віднімання в межах 1000

7 хв

28 в.

? хв

40 в

Розв’язання:

1) 28 : 7 = 4 (в.) – за 1 хв спочатку;

2) 4 + 1 = 5 (в.) – за 1 хв потім став робити;

3) 40 : 5 = 8 (хв)

Відповідь: за 8 хвилин кухар зліпить 40 вареників.

643.

2 м 80 см + 20 см = 3 м

4 м – 20 см = (3 м + 100 см) – 20 см = 3 м 80 см

5 м 7 см + 3 см = 5 м 10 см = 5 м 1 дм

2 м – 2 дм 5 см = (1 м + 100 см) – 25 см = 1 м 75 см

645. Розв’язання:

1) 212 + 6 = 218 (в.) – за другий місяць;

2) 212 + 218 = 430 (в.) – за 2 місяці;

3) 430 + 175 = 605 (в.)

Відповідь: 605 верстатів було замовлено.

646. 111 – 11 =100.

647.

На 1 цвях см

Кількість цвяхів

Усього см

Додавання і віднімання в межах 1000

9 цв.

63 см

? цв.

30 см

Розв’язання:

1) 63 : 9 = 7 (см) – 1 цвях був;

2) 7 – 2 = 5 (см) – 1 цвях став;

3) 30 : 5 = 6 (цв.)

Відповідь: 6 цвяхів.

649.

1) 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500 (наступне число більше на 50)

2) 700, 730, 760, 790, 820, 850, 880, 910, 940, 970, 1000 (наступне число більше на 30)

3) 800, 760, 720, 680, 640, 600, 560, 520, 480, 440, 400 (наступне число менше на 40).

652.

8 м – 4 дм = 80 дм – 4 дм = 76 дм

8 м – 4 см = 800 см – 4 см = 796 см

3 т – 2 ц = 30 ц – 2 ц = 28 ц

6 ц – 30 кг = 600 кг – 30 кг = 570 кг

8 м : 4 дм = 80 дм : 4 дм = 20

2 ц : 5 = 200 кг : 5 = 40 кг

653. Знайди третє число.

Розв’язання:

Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: третє число – 120.

Знайди суму трьох чисел.

Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: сума трьох чисел – 765.

655. Розв’язання:

Х – грошей у другого хлопчика;

Х + 25 – грошей у першого хлопчика.

Х + 25 + Х = 43

2х = 43 – 25

2х = 18

Х = 18 : 2

Х = 9 (грн) – у другого;

9 + 25 = 43 (грн) – у першого

Відповідь: у першого хлопчика 34 гривні, у другого – 9 гривень.

657. Розв’язання:

Додавання і віднімання в межах 1000 – відремонтували; Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: на 115 ліфтів відремонтували більше.

664.

1) Ш. + Ф. + У. + С.

2) Ш. + Ф. + У. + К.

3) Ф. + У. + С. + К.

4) Ш. + У. + С. + К.

5) Ш. + Ф. + С. + К.

666.

Додавання і віднімання в межах 1000

672. Розв’язання:

Додавання і віднімання в межах 1000 – Оленка; Додавання і віднімання в межах 1000 – разом; Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: 138 кущів залишилось посадити.

673.

9 – 3 = 6

9 + 3 + 6 = 18. Зменшуване дорівнює 9.

680. Розв’язання:

Додавання і віднімання в межах 1000 – за 2 год; Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: 416 кілограмів зерна.

681. Розв’язання:

1) 72 : 9 = 8 (г) – маса 1 дм дроту;

2) 8 • 4 = 32 (г)

Відповідь: 32 грами – маса шматка дроту.

У мотку було 9 дм дроту. Маса мотка 72 г. Від цього мотка відрізали шматок масою 32 г. Знайди довжину відрізаного шматка дроту.

1) 72 : 9 = 8 (г)

2) 32 : 8 = 4 (дм)

Відповідь: 4 дм – довжина шматка.

682. 2 батька – це дідусь і батько хлопчика. 2 сина – це батько і син (хлопчик). Усього 3 людини: дідусь, батько, син.

Д. + Б. = 80 p.

Б. + C. = 40 p.

Ц. + C. = 60 р.

Розв’язання:

Д. + Б. + 2С. – (Д. + Б.)

60 + 40 – 80 = 20 (р) – (2 сини)

А 1 син – 20 : 2 = 10 (р.)

Дідусь 60 – 10 = 50 (p.).

Батько 40 – 10 = 30 (p.).

50 + 30 + 10 = 90 (р.)

Відповідь: усім чоловікам 90 років.

690.

В 1 ящ. кг

Кількість ящиків

Усього кг

Додавання і віднімання в межах 1000

5 ящ.

45 кг

6 ящ.

? кг

Розв’язання:

1) 45 : 5 = 9 (кг) – яблук у 1 ящ.;

2) 9 – 1 = 8 (кг) – груш у 1 ящ.;

3) 8 • 6 = 48 (кг)

Відповідь: 48 кілограмів груш.

691. Знайдемо сторону квадрата, прямокутника.

Додавання і віднімання в межах 1000

16 : 4 = 4 (см)

16 : 2 = 8 (см) – разом довжина і ширина;

8 – це 1 і 7, 2 і 6, 3 і 5.

Сторони прямокутника можуть бути 7 см і 1 см; 6 см і 2 см; 5 см і 3 см.

Вибравши один варіант, накресліть прямокутник.

692. Діаметр круга – 5 + 5 = 10 (см).

Відповідь: відрізок завдовжки 8 см поміститься.

699. Розв’язання:

Додавання і віднімання в межах 1000 – лисиця; Додавання і віднімання в межах 1000 – вовк; Додавання і віднімання в межах 1000 – ведмідь.

Відповідь: 12 кг – маса лисиці; 45 кг – вовка; 250 кг – ведмедя.

250 – 12 = 238 (кг)

Відповідь: на 238 кілограмів маса ведмедя більша.

701.

Х – 325 = 478

Х = 478 + 325

Х = 803

803 – 325 = 478

478 = 478

Додавання і віднімання в межах 1000

583 – х = 299

Х = 583 – 299

Х = 284

583 – 284 = 299

299 = 299

Додавання і віднімання в межах 1000

702. Розв’язання:

22 год 13 хв – 5 год 46 хв = 17 год 13 хв – 46 хв = 16 год 73 хв – 46 хв = 16 год 27 хв.

Відповідь: найдовший день у Києві триває 16 год 27 хв.

710. Розв’язання:

I сп.: Додавання і віднімання в межах 1000

II сп.: (9 – 7) • 8 = 16 (д.)

Відповідь: на 16 деталей більше.

711.

Додавання і віднімання в межах 1000 (Методом підбору)

13 – 4 = 9 (тр.), 15 + 4 = 19 (тр.)

Відповідь: 4 трактори.

712.

254 – 127 + 352 = 479 Додавання і віднімання в межах 1000

485 – (128 – 39) = 396 Додавання і віднімання в межах 1000

256 – 164 + 469 = 561 Додавання і віднімання в межах 1000

845 – (169 + 185) = 491 Додавання і віднімання в межах 1000

713. Розв’язання:

Додавання і віднімання в межах 1000 – беріз; Додавання і віднімання в межах 1000 – кленів; Додавання і віднімання в межах 1000

Відповідь: 848 дерев росте в парку.

716.

Додавання і віднімання в межах 1000

Додавання і віднімання в межах 1000

719.

Додавання і віднімання в межах 1000

727. Вісьмома способами (так, як намальовано).

728.

Додавання і віднімання в межах 1000

729.

За 1 год дет.

Час

Усього дет.

Додавання і віднімання в межах 1000

3 год

24 дет.

? год

45 дет.

Розв’язання:

1) 24 : 3 = 8 (дет.) – за 1 год спочатку;

2) 8 + 1 = 9 (дет.) – за 1 год став виготовляти;

3) 45 : 9 = 5 (год)

Відповідь: за 5 годин.

За 3 год майстер виготовляє 24 деталі. Скільки деталей майстер виготовить за 5 годин, якщо виготовлятиме на 1 деталь більше?

1) 24 : 3 = 8 (дет.)

2) 8 + 1 = 9 (дет.)

3) 9 • 5 = 45 (дет.)

Відповідь: 45 деталей за 5 годин.

Додаткові вправи (с. 114)

5.

Додавання і віднімання в межах 1000

1 чотирикутник

8 трикутників

7. Д. – 20 – 8 = 12 (ц.)

Он. – х + 8 = 12 • 2

Х + 8 = 24

Х = 24 – 8

Х = 16 (ц.)

Відповідь: в онука було 16 цукерок.

8.

Додавання і віднімання в межах 1000

Однакове викреслюємо, отже, Додавання і віднімання в межах 1000 кроля – це 6 кг.

Додавання і віднімання в межах 1000 – це 6 : 3 = 2 (кг) – маса 1 кроля;

2 + 3 = 5 (кг) – це маса зайця.

12. Додавання і віднімання в межах 1000

Трилітровим глеком беремо 3 рази воду з 10 л каструлі, отримаємо 9 л, а у каструлі залишився 1 л. Наповнюємо семилітровий глек, а в трилітровому залишилось 2 л. 7 л переливаємо в каструлю – стає 1л + 7л = 8л. Наливаємо 2 л трилітрового глека у семилітровий і додаємо з каструлі ще 3 л, 2 + 3 = 5 (л).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Що є предметом і об'єктом природокористування.
Ви зараз читаєте: Додавання і віднімання в межах 1000