Донецький економічний район – РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

Загальний курс транспорту

РОЗДІЛ 5 АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

5.2. РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

Донецький економічний район

Коротка економіко-географічна характеристика

Донецький економічний район складається з двох областей – Донецької та Луганської. Площа району становить 53,2 тис. км2, або 18,8% всієї території України, у т. ч. Донецька область – 26,5, Луганська – 26,7 тис. км2.

У Донецькому економічному районі проживає 7501 тисяч населення, з них міського – 6661,7, сільського – 839,3 тисяч.

Донецький

економічний район розташований на південному сході України в степовій природно-географічній зоні на півдні Східноєвропейської рівнини. Північ району відноситься до Середньоруської височини; центральна частина – до Донецького кряжу; південна і південно-західна – до Приазовської височини і Приазовської низовини; західна – до Приазовської низовини.

Донецький економічний район має вигідне політико – та економіко-географічне положення, які обумовили специфіку формування продуктивних сил регіону.

Більше половини його кордону припадає на Росію. На півночі район межує з Бєлгородською

і Воронезькою областями; на сході – з Ростовською областю Російської Федерації; на заході – з високо індустріальними областями України: Харківською, Дніпропетровською і Запорізькою; на півдні – омивається водами Азовського моря.

Багатьма видами сировини і матеріалів Донецький економічний район забезпечується з Придніпровського й Південного економічних районів, а також Російської Федерації (для енергетичного, металургійного, хімічного і машинобудівного комплексів). Положення району щодо ринків збуту є досить вигідним завдяки наявності розвинутої транспортної системи, безпосередній близькості до високоіндустріальних регіонів, з якими здійснюється як виробнича кооперація, так і найбільший обсяг взаємних поставок сировини та готових виробів.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Просторові фігури.
Ви зараз читаєте: Донецький економічний район – РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ