ДОСЛІДЖУЄМО СКЛАД І ВЛАСТИВОСТІ ГРУНТУ


Тема 2 ПРИРОДНІ ТА ШТУЧНІ ЕКОСИСТЕМИ

§ 15. ДОСЛІДЖУЄМО СКЛАД І ВЛАСТИВОСТІ ГРУНТУ

Практична робота № 4

Мета: навчитися визначати склад та властивості грунту. Прилади і матеріали: терези з важками, фільтр, спиртівка, 3 склянки, випарна чашка, бляшана баночка з отворами у дні, тарілка, скляна паличка для розмішування суміші, шматок скла, близько 100 г грунту (доцільно взяти його з власної ділянки).

1. Зважте 100 г грунту і потримайте його у випарній чашці на вогні. Помішуйте час від часу грунт скляною паличкою, розмістивши над грунтом скло.

Що помічаєте на ньому?

Зважте висушений грунт. На скільки грамів він став легший? Скільки води містилося в грунті?

2. Продовжуйте прожарювати висушений грунт у випарній чашці, помішуючи його. Грунт став світлим. Чому? Зважте його знову. Визначте, скільки гумусу було в грунті. А скільки гумусу містять зразки грунту, з якими працюють ваші товариші?

3. Висипте прожарену масу грунту в склянку і налийте води. Розмішайте. Як тільки помітите, що пісок осів на дно, злийте рідину в іншу склянку. Почекайте, поки на дно осяде глина.

Невелику кількість води відфільтруйте в третю склянку, капніть 2-3 краплини на скло і

потримайте над вогнем. Коли вода випарується, на склі залишиться білуватий наліт. Це мінеральні солі, що містяться в розчині грунту.

4. Глину та пісок, що осіли на дно, висушіть у випарній чашці і зважте. Скільки глини і піску міститься в досліджуваному грунті?

У висновку напишіть, скільки грамів кожної складової грунту міститься в досліджуваному зразку. Яким загальним законом ви користувалися, визначаючи склад грунту?

5. Наберіть сухого грунту в бляшану баночку з отворами у дні. Налийте в тарілку води і поставте в неї баночку. Через деякий час грунт у баночці стане мокрим. Чому? Яке явище спостерігається?

1.3 чого складається грунт? 2. Що таке гумус? Поясни, як він утворюється.

? 1. Яким чином можна застосовувати вміння визначати склад грунту?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Прості та складені числа.
Ви зараз читаєте: ДОСЛІДЖУЄМО СКЛАД І ВЛАСТИВОСТІ ГРУНТУ