ДВОДОЛЬНІ РОЗДІЛЬНОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ХРЕСТОЦВІТІ – КВІТКОВІ РОСЛИНИ


Біологія – універсальний довідник

БІОРОЗМАЇТТЯ

КВІТКОВІ РОСЛИНИ

ДВОДОЛЬНІ РОЗДІЛЬНОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ХРЕСТОЦВІТІ

Загальні ознаки. Квітка правильна, з подвійною оцвітиною. Чашечка має 4 чашолистки у 2 колах. Віночок роздільнопелюстковий, із 4 пелюсток. Тичинок 6, у 2 колах: 2 короткі і 4 довгі. Маточка 1, зав’язь верхня. Будову квітки можна представити формулою

ДВОДОЛЬНІ РОЗДІЛЬНОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ХРЕСТОЦВІТІ   КВІТКОВІ РОСЛИНИ

Де Ч – чашолистки, П – пелюстки, Т – тичинки, М – маточка. Риска під цифрою 1 показує верхню зав’язь. Знак ДВОДОЛЬНІ РОЗДІЛЬНОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ХРЕСТОЦВІТІ   КВІТКОВІ РОСЛИНИ

class=""/> – квітка правильна.

Суцвіття – китиця, що у верхній частині переходить у щиток. Плід – стручок або його різновидність – стручечок, якщо його довжина не більше, ніж у 3 рази перевищує ширину. Наприклад, у редьки, капусти – стручки; у грициків, віничника – стручечки.

Хрестоцвіті – трав’янисті рослини, часто однорічні. Листки почергові, суцільні або розсічені, без прилистків.

Екологія і географія хрестоцвітих. Хрестоцвіті нараховують 350 родів і 3000 видів. Найбільше їх у країнах Середземномор’я, на Кавказі, у Середній Азії, головним чином у горах. Багато їх і в помірно холодних районах.

Серед хрестоцвітих дуже багато бур’янів, які ростуть на полях, і так званих смітникових, що ростуть поблизу житла людини, на залізницях і т. д.

Овочеві рослини родини хрестоцвітих. Найважливіша з них – капуста. Головка капусти – це гігантська брунька, яка має вкорочене стебло – головку і велику кількість листків, загнутих усередину, завдяки більш сильному росту їх нижнього боку. Висаджена на наступний рік головка може утворити суцвіття. Крім головчастої капусти розводять кольорову капусту, брюссельську, кольрабі й ін.

До того ж роду, що й капуста, відносяться ріпа і бруква. В Україні капуста і ріпа використовувалися задовго до появи картоплі. Інші овочеві рослини – редька і редиска. Як приправу, використовують корені хрону.

Олійні рослини. До них насамперед відноситься гірчиця. Олію отримують з насіння. Те, що залишається після віджиму олії, перемелюють у порошок, з якого отримують столову гірчицю, а також роблять гірчичники.1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Формула гармонічних коливань.
Ви зараз читаєте: ДВОДОЛЬНІ РОЗДІЛЬНОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ХРЕСТОЦВІТІ – КВІТКОВІ РОСЛИНИ