Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного “живого куточка”, зоопарку (на вибір)

СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ

Урок 43

Тема. Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного “живого куточка”, зоопарку (на вибір)

Мета: продовжувати розвивати у дітей пізнавальні здібності, творчу уяву; формувати передумови пошукової діяльності, інтелектуальної ініціативи; розвивати вміння визначати можливі методи розв’язання проблеми за допомогою дорослого; активізувати мовлення дітей; виховувати дбайливе ставлення до живої природи.

ХІД УРОКУ

I. Повідомлення теми і мети екскурсії

– Діти, сьогодні ми вирушимо на екскурсію,

але спочатку я загадаю загадку.

Я ходив туди із татом.

Звірів бачив там багато.

Мавпу, лева, і слона,

Ще й веджмедя крокодила…

Всіх запам’ятать – несила. (Зоопарк)

– Зараз ми підемо на екскурсію до зоопарку. Згодні?

– Але перш, ніж піти туди, нам потрібно купити квитки. Квиток я дам тому, хто правильно відповість на питання.

– Які тварини живуть у зоопарку?

– Дуже товсті ноги маю,

Ледве їх переставляю,

Сам високий я на зріст,

Замість носа маю хвіст. (Слон)

– Живу я там, де вічний лід,

Люблю я рибу на обід.

В кожусі білому завжди Виходжу часто із води,

Умію

плавати й пірнати…

А як мене, малята, звати? (Білий ведмідь)

– Вік свій ходить з клунками,

Та ще сідають на нього з мішками. (Верблюд)

– Хто в зоопарку вище всіх?

Впізнать її нам легко,

Впізнать її на раз:

Висока вона зростом

Та бачить супер клас! (Жирафа)

– Величезний цей хижак

На людей наводить жах.

Проживає в річці

Ніл Небезпечний… (крокодил).

– Як на гойдалках, на вітках

Вони плигають у клітках.

Граються, кривляються,

Разом забавляються.

А веселі ці малята –

Пустотливі. (мавпенята).

– Він незграбний і товстий,

Завжди він чомусь сумний.

А на лобі в нього ріг,

Ця тварина – … (носоріг).

– У саванні проживає,

Чорно-білі смужки має.

І весела, і пригожа,

На конячку нашу схожа. (Зебра)

– Він такий смугастий,

Він такий ікластий.

Найстраніший у тайзі,

Перед ним тремтять усі.

Як роззявить пащу: – Ггрр!

Називають звіра… (тигр).

– Усі ці тварини живуть далеко, в інших країнах і, якщо б не зоопарк, то цих тварин ми могли б побачити лише на картинках або в кіно.

– Чи знаєте ви правила поведінки в зоопарку?

2. Обговорення з дітьми правил поведінки в зоопарку

– Діти, в зоопарку над клітками висять таблички, на яких написано “Тварин годувати заборонено”. Як ви вважаєте, чому? (Відповіді дітей.)

– Уявіть, що вам цілий день даватимуть цукерки, печиво, свіжий хліб, банани і багато чого іншого. Що трапиться? (Відповіді дітей.) Правильно, заболять животи і зуби. І тварини на волі теж не їдять цілий день. Крім того, багато людей не знають, що можна їсти певній тварині, тому кидають у клітки будь-що. Тварини від цього дуже хворіють і навіть можуть померти.

– Що ще не варто робити в зоопарку? (Відповіді дітей.) Правильно, наближатися до кліток і тим більше просовувати туди руки. Адже клітка – це будинок тварини, і вона цей будинок охоронятиме. І, звісно ж, не можна галасувати в зоопарку! У зоопарку завжди багато народу, а тварини звикли в лісі до тиші.

Демонстрування символів – правил поведінки в зоопарку: “Не годуй тварин”, “Не гладь тварин”, “Не дратуй тварин”, “Не галасуй”, “Не просовуй руки в клітки з тваринами”.

Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного живого куточка, зоопарку (на вибір)

III. Підсумок екскурсії

– Діти, вам сподобалося в зоопарку?

– Зараз ми пограємо. Я називатиму по черзі тварин, які живуть у зоопарку, а ви маєте всі разом показати, як ця тварина пересувається. (Ведмідь, лисиця, заєць, мавпа)

– А тепер пограємо в гру “Хто зайвий?”. Ви маєте визначити на слух, хто зайвий, і довести, чому саме?

Вовк, лисиця, кішка, заєць.

Собака, корова, жираф, кінь.

– Пограймо у гру “Зоопарк”.

– Я кручу стрілку дзиги. На яку картинку із твариною вона вкаже, ту тварину дитина повинна описати і сказати, що вона полюбляє їсти.

– Кого ми бачили в зоопарку?

– Назвіть їх.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного “живого куточка”, зоопарку (на вибір)