Етика влади

Політологічний словник

Етика влади (ethics of power, від лат. ethica, від грецьк. ethos – звичай, норов, характер) – 1) дотримання владою відповідних норм моралі і моральності; 2) система певних уявлень, знань на основі поєднання етики і кратології, яка може одночасно розглядатися і як одна з галузей кратології – науки про владу. По суті Е. в. займається дослідженням ролі і місця моралі у системі владних відносин, у діяльності політичних, громадських діячів, лідерів і органів влади, теоретично пояснює і обгрунтовує необхідність і важливість моральної

поведінки влади, виробляє певні рекомендації для владної практики. Досить часто етика в поведінці влади – політичних діячів, органів влади є досить вузьким місцем. її дотримання залежить від рівня демократичного розвитку держави, суспільства.

Политология: Словарь-справочник / М. А. Василик, М. С. Вершинин и др. – М., 2000; Политологический энциклопедический словарь. – М., 1993; Політологія: Підруч. для вищ. навч. закл. / За заг. ред. Ю. І. Кулагіна, В. І. Полуріза. – К., 2002; Халипов В. Ф. Власть: Кратологический словарь. – М., 1997.

М. Головатий


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 3,00 out of 5)


Рослини і тварини луків 2 клас.
Ви зараз читаєте: Етика влади