Фактори, що впливають на вибір способу транспортуванняЗовнішньоекономічна діяльність

7 ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

7 .3 Фактори, що впливають на вибір способу транспортування

Плануючи відправлення вантажів і вибір виду транспорту, необхідно враховувати низку обставин.

Вид вантажу. У деяких випадках можливість вибору відсутня. Вантажі, що швидко псуються, перевозяться авіатранспортом. Разом з тим авіаперевезення неприпустимі для легкозаймистих, вибухонебезпечних вантажів. Основну частину міжнародних морських перевезень складають перевезення

масових наливних і навалочних вантажів: сирої нафти і нафтопродуктів, залізної руди, кам’яного вугілля, зерна. Серед інших вантажів морської торгівлі виділяються так звані генеральні вантажі, тобто готова промислова продукція, напівфабрикати, продовольство.

Відстань і маршрут перевезення. Місце відправлення вантажу в кінцевий пункт перевезення є також визначальною при виборі виду транспорту. При виконанні перевезень в межах континенту використовують залізничний, автомобільний, авіаційний транспорт. Вирішальними при виборі одного з них, крім виду вантажу, є такі умови.

Фактор часу. Очевидно, що найшвидший

спосіб доставки вантажів – авіатранспорт. Проте, він дорогий і тому застосовується тільки в екстрених випадках, коли необхідно доставити вантаж якнайшвидше. В інших випадках розробляють добре сплановані програми постачань, орієнтуючись на плани перевезень транспортних компаній, щоб уникнути дорогих поспішних перевезень. Товари бажано закуповувати в тих країнах, з яких їх зручніше доставляти.

Вартість перевезення. Не існує якихось конкретних правил, що дозволяють визначити точний відсоток вартості транспортних витрат щодо вартості товару. Здоровий глузд підказує, що це має бути невеликий відсоток, за винятком тих випадків, коли вибір відсутній і можна використовувати лише один доступний шлях – повітряний або сухопутний. У цьому разі повітряні перевезення автоматично прирівнюються до сухопутних перевезень. Невеликі і середні за обсягом партії вантажу можна доставляти і повітрям, і сушею приблизно за однаковою ціною.

Безпека транспортування. Крихке і дороге устаткування найкраще перевозити авіатранспортом, навіть якщо постачання цього вантажу не є терміновим. Товари, для яких ступінь ризику крадіжки високий (запчастини автомобілів, конторське автоматизоване і звичайне устаткування, фармацевтичні товари та медикаменти і т. п.), доставляються, як правило, традиційним способом – морем, в основному в контейнерах, хоча коштує це набагато дорожче. Треба пам’ятати, що виплата страхового відшкодування вантажоодержувачу є лише фінансовою компенсацією і ніколи не відшкодує йому тих незручностей, які здатна створити партія вантажу, що прибула в поганому стані.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Ланцюг живлення в лісі.
Ви зараз читаєте: Фактори, що впливають на вибір способу транспортування