ФІЛЬТРАЦІЯ МЕДУ

ФІЛЬТРАЦІЯ МЕДУ – очищення меду від сторонніх домішок за допомогою різних фільтрів.

Первинне очищення меду полягає в його проціджуванні через ситечко, коли він надходить із медогонки в медовідстійник або іншу тару. У процесі роботи ситечко може засмітитися, тому в приміщенні потрібно обов’язково мати запасне, щоб вчасно замінити перше. При очищенні через дуже дрібні ситечка мед стає прозорим, але при цьому значно втрачає свої цінні якості, тому що з дрібними домішками видаляються також пилкові зерна, до складу яких входять білкові

речовини й ферменти.

Для очищення меду від великих сторонніх домішок застосовують фільтри великого обсягу з виймальними рамками-ситами. Мед із медогонки надходитиме в середину фільтра й, профільтровуючись через вертикальні виймальні рамки-сита, протікатиме в бічні відділення до відстійників або тари. Засмічені сита виймають і промивають.

Щоб очистити мед від сторонніх дрібних домішок, застосовують відстоювання: домішки, важчі за мед, осідають на дно. Натомість легкі збираються на поверхні. Легкі домішки складають близько 90 % від загальної кількості забруднюючих речовин.

Під час відстоювання не тільки

видаляються сторонні домішки, але й відбувається розшаровування меду. У верхньому шарі залишається мед, який має більшу водність, а в нижньому – важчий, що має меншу водність. При відстоюванні можливим є також дозрівання меду. Для цього відстійні баки закривають сіткою або марлею, які не перешкоджатимуть випаровуванню з нього вологи.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Задача збиральної лінзи.
Ви зараз читаєте: ФІЛЬТРАЦІЯ МЕДУ