ГАЗООБМІН У ЛЕГЕНЯХ І ТКАНИНАХ – ДИХАННЯ – ЛЮДИНА


Біологія – універсальний довідник

ЛЮДИНА

ДИХАННЯ

ГАЗООБМІН У ЛЕГЕНЯХ І ТКАНИНАХ

Кров, яка надходить до легень по системі малого кола кровообігу, містить мало кисню і багато вуглекислого газу. Обмін газів між кров’ю та повітрям, що надходить до легень, здійснюється шляхом їхньої дифузії через тоненькі стінки легеневих пухирців і кровоносних судин: кисень із повітря переходить у кров, а вуглекислий газ із крові – у легеневі пухирці. Дифузія кисню і вуглекислого газу продовжується доти, доки концентрація їхніх молекул

по обидва боки оболонки не стане однаковою. Завдяки процесу дифузії кисень, що розчинився у крові, проникає в середину еритроцитів і з’єднується з гемоглобіном. Внаслідок цього утворюється нестійка сполука – оксигемоглобін. Збагачена киснем кров повертається до серця, а відтак направляється до всіх органів та тканин.

Коли кров надійде до капілярів і кисень почне переходити до тканин, відбувається розпад оксигемоглобіну на гемоглобін і кисень.

Обмін газів у тканинах здійснюється теж завдяки дифузії; при цьому кисень переходить із крові у тканини, а вуглекислий газ – із тканин у кров, і його концентрація у тканинах знижується.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Тире в безсполучниковому реченні..
Ви зараз читаєте: ГАЗООБМІН У ЛЕГЕНЯХ І ТКАНИНАХ – ДИХАННЯ – ЛЮДИНА