Глобальні проблеми людства

Географія
Економічна і соціальна географія світу

Загальна економіко-географічна характеристика світу

Глобальні проблеми людства

Глобальними називають проблеми, які охоплюють увесь світ, створюють загрозу для всього людства й вимагають для свого розв’язання колективних дій усіх країн і народів.
Проблема збереження миру на Землі залишається найважливішою глобальною проблемою ХХІ століття. За останні 50 років у десятках міжнародних і внутрішньодержавних збройних конфліктів загинуло стільки ж людей, скільки під час

Другої світової війни. Країни, як і раніше, витрачають величезні кошти на озброєння, збільшилася кількість держав, що володіють ядерною зброєю, у тому числі таких, що конфліктують між собою (Індія та Пакистан). Початок ХХІ століття позначився новою проблемою – проблемою боротьби з міжнародним тероризмом.
Проблема забезпечення поступального і пропорційного розвитку господарства світу, подолання відсталості країн, що розвиваються,- одна з найгостріших глобальних проблем сучасності. Збільшується різниця в рівні життя між “багатими” і “бідними” країнами, що є першопричиною інших глобальних проблем.
/> Глобальні екологічні проблеми спричинені безрозсудним впливом людини на навколишнє середовище; серед них виділяються:
– забруднення атмосфери;
– руйнування озонового екрана;
– загроза парникового ефекту від збільшення вмісту СО2 в атмосфері;
– кислотні дощі;
– катастрофічне забруднення морів, океанів, поверхневих вод і вичерпання запасів чистої прісної води;
– скорочення площі лісів;
– перетворення саван на пустелі;
– забруднення і зниження родючості грунтів.
Демографічні проблеми в різних країнах мають свої особливості, але загалом є глобальними. Демографічний “вибух” є характерним для багатьох країн, що розвиваються, насамперед для найбідніших; проблема депопуляції та старіння нації внаслідок перевищення смертності над народжуваністю характерна для більшості країн Європи, включно з Україною. Відносно новими демографічними проблемами є “псевдоурбанізація” (Індія, країни Латинської Америки), криза великих міст (США), нелегальна міграція (з Азії до Західної Європи).
Серед глобальних проблем забезпечення життєдіяльності та якості життя людини актуальними є енергетична, сировинна та продовольча проблеми, які стимулюють освоєння нетрадиційних джерел енергії, використання ресурсів Світового океану, підвищення біопродуктивності сільгоспкультур тощо.
Усі глобальні проблеми взаємопов’язані й тому можуть бути вирішені лише в комплексі й тільки спільними зусиллями світового співтовариства.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Австралія тваринний та рослинний світ.
Ви зараз читаєте: Глобальні проблеми людства