КАБАЧКИ

Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

КАБАЧКИ

Кабачки належать до родини гарбу30вих. Це однолітня рослина, стебло пряме, довге, вкрите твердим пушком, листя велике, квітки одиночні, великі, жовтого й жовтогарячого кольору. Кабачки належать до різностатевих рослин. Кабачки – культура волого – і теплолюбна, вимоглива до родючості грунту. Вирощувати кабачки краще на відкритих, освітлених сонцем ділянках, які добре прогріваються, бажано з нахилом на південь. Перед основним обробітком грунту

вносять добрива: на 10 м2 25-30 кг перегною, 250-300 г сульфату амонію, 400-500 г суперфосфату та 150-200 г калійної солі.

Насіння кабачків проростає при температурі грунту не нижче +-11, ..+13 °С, а найкращою температурою для росту й розвитку рослинне температура +20…+25 °С.

У період вегетації кабачки регулярно поливають, розпушують грунт у міжряддях і рядах, знищують бур’яни. За час росту й плодоносіння підживлюють тричі. Перше підживлювання складається з 3-4 кг перегною, 30-35 г аміачної селітри, 40-50 г суперфосфату та 10-15

г калійної солі. Під час другого й третього підживлювання виключають азотні та органічні добрива.

Збирають кабачки, так само як і патисони, вибірково, у міру досягнення спілості. Зазвичай від сходів до появи плодів минає 50-70 днів.

Рекомендовані сорти: Грибовський 37, Соте 38, Одеський 52.

Висаджувати кабачки краще гніздовим способом за схемою: 1 гніздо на 100 см. Чим вищий рівень зволоження грунту, тим рясніше висаджують рослини. Глибина посіву – 4-6 см, на легких грунтах – глибше, на важких грунтах – ближче до поверхні. Якщо є можливість проводити посів у вологий грунт, використовують пророщене насіння.

Як і для огірків, рекомендується пришпилювати огудиння до грунту, прищипуючи бічні пагони, що змушує рослину утворювати придаткове коріння.

У кабачках міститься велика кількість вітаміну С (удвічі більше, ніж у гарбузі), але основна частина його знаходиться в шкірочці.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Лікарські рослини які ростуть на луках.
Ви зараз читаєте: КАБАЧКИ