Капіталізація економіки

“Капіталізація економіки” – ірраціональне поняття, яке окремі автори намагаються запровадити в науковий обіг, а його сутність зводять до: 1) перетворення реальної вартості на капітал, вартості, представленої реальними матеріальними цінностями і отриманням реального доходу; 2) сукупної вартості вітчизняних підприємств; ринкової капіталізації підприємств та індикатора фінансової ефективності економіки (її здатність включати в ринковий обіг багатство (вартість) на капітал, який приноситиме дохід). Ірраціональність поняття “К.

е.” виявляється, по-перше, у тому, що економіку зводять до матеріальних цінностей, тоді як нематеріальні цінності (багатство) переважають (див. Багатство нематеріальне)’, по-друге, що у разі капіталізації сукупної вартості підприємств, фірм і компаній неможливо врахувати цінність техніко – економічних зв’язків між ними (відносин спеціалізації, кооперування, комбінування виробництва); по-третє, теза про те, що всі складові економіки повинні приносити дохід, ставить під сумнів доцільність надання суспільних послуг, діяльності безприбуткових організацій; по-четверте, практично неможливо, а до того ж, недоцільно
здійснювати капіталізацію господарського механізму. Отже, про “К. е.” можна говорити лише за спрощеного трактування поняття “економіка”. Водночас це поняття, а також капіталізація економічної системи є доцільним у тому разі, коли йдеться про трансформацію економіки окремих постсоціалістичних країн в капіталістичну.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Лабораторна робота дослідження електричного кола.
Ви зараз читаєте: Капіталізація економіки