Квіткова композиція

УРОК 17. Квіткова композиція

Мета: учити розмічати й вирізувати з картону, паперу, тканини потрібні деталі композиції, економно використовуючи матеріали; розвивати фантазію, образне мислення, творчі здібності; виховувати естетичні смаки, культуру праці.

Обладнання: тканина, нитки, фетр, аркуш кольорового картону чи цупкого паперу, ножиці, клей, пензлик.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

– Діти, я вас прошу, заплющіть оченята. Розпочнімо наш урок з приємних думок і пошлімо наші найкращі побажання своїм рідним, близьким і друзям.

Нехай у душі в них буде сонячне світло. Нехай сонячне світло буде мамі й татові, братику й сестричці, дідусеві й бабусі. Нехай сонячне світло буде і братам нашим меншим, і навіть кожній травинці й билинці, кожному деревцю і комашці.

Скажіть подумки кожний: “Я бажаю вам світла і добра”. Якщо ви щиро цього бажаєте і справді не заподієте нікому зла: ні людині, ні тварині, ні рослині, – тоді ви з гордістю можете називатися ЛЮДИНА.

Розплющіть свої оченята. Я бачу, що вони засяяли добром, теплом і ласкою.

II. Актуалізація опорних знань

1. Гра “Вузлики”

– Діти, пограймося у гру “Вузлики”. Які

слова тут зашифровано?

Б а к у б а л ь (кульбаба)

У з б (буз)

П а н л ь т ю (тюльпан)

Р о к а ш м а (ромашка)

Ч о к о н в д з і (дзвіночок)

А к а ф і л (фіалка)

Квіти – вічні й прекрасні супутники нашого життя. А чи знаєте ви, що вони насправді чарівні? Квіти розмовляють між собою, сміються, люблять, як і ми, уранці вмиваються, гріються на сонечку і навіть бачать різнокольорові сни.

Зараз ми з вами відгадаємо, які сни бачать наші квіти.

Я вам показуватиму квіти, а ви повинні відгадати цю квітку і колір її сну.

Кожній квітці уночі сняться кольорові сни.

(Кульбабці) сняться (золоті),

(тюльпану) – сни (червоні).

І дуже-дуже голубі – (дзвіночку) лісовому.

(Бузку) – (бузкові) сняться сни,

(волошці) – (волошкові),

(ромашці) – (білі) від роси,

(фіалці) – фіалкові.

А що квіти роблять після пробудження, ви дізнаєтеся, уставивши в таблицю букви, що позначають голосні звуки. (На дошці зображено таблицю із записаним віршем без голосних).

_вр_нц_ пр_к_д_ _ тьс_ А, а, і, о, л, а, ю, я,

Кв_т_ т_м_ _т_т і, и, а, і, у,

_ р_йд_жн_м_ згр_йк_м_ І, а, у, и, и, а, а, и,

Дл_ н_с нвкрг цв т ть я, а, а, у, і, у.

А вранці прокидаються

Квіти там

І тут і райдужними зграйками

Для нас навкруг цвітуть.

Цвітуть, радіють, сміються і навіть танцюють.

2. Слухання музики

Луна є “Вальс квітів” П. І. Чайковського.

– Правда, чарівна музика? У мене серце завмирає, коли я її слухаю. А у вас? (Серце завмирає, навіть хочеться танцювати).

Діти, це “Вальс квітів” П. І. Чайковського, який він написав до свого балету “Лускунчик”. Якщо в майбутньому вам трапиться нагода подивитися балет, моя вам порада, обов’язково побувайте на ньому.

3. Легенда про квіти

Краса квітів, їхній неповторний аромат завжди надихали людей на творчість. Підтвердженням цього є легенда. Послухайте-но.

Учень. Дуже давно на землі жив князь. І трапилося велике нещастя – украли в нього єдиного сина. Ростили синочка на чужині, гарно доглядали, як сина рідного кохали. І забув хлопець рідну мову, рідного батька, рідну батьківщину.

А старий князь посилав гінців у всі краї, аж поки не знайшов рідну кровинку. Але син не пам’ятав нічого.

І тоді князь прислав до нього його друзів. Та дарма – син нікого не пригадав.

Прислав згорьований батько дитячі іграшки, та син також нічого не пригадав.

Старі мудрі люди порадили князеві послати синові пучок квітів і трави з рідної землі. Понюхав хлопець букет – і згадав рідну землю, рідну мову, рідного батька…

III. Повідомлення теми та завдань уроку

– Сьогодні ми продовжимо мандрувати у світ прекрасного – у світ квітів. Запрошую вас до роботи.

IV. Виклад нового матеріалу

1. Робота з підручником (с. 36, 37)

2. Правила безпечної поведінки під час роботи з ножицями (робота в парах)

Фізкультхвилинка

V. Демонстрування та аналіз зразка

Пояснення послідовності виконання роботи

VI. Практична робота за посібником “А. В. Бровченко. Альбом з трудового навчання. 4 клас” (с. 31)

Учні виконують роботу за інструктивною карткою альбому самостійно. Учитель за потреби надає допомогу.

VII. Підсумок уроку

1. Виставка та оцінювання робіт учнів

2. Інтерактивний метод де Боно

А тепер попрацюймо з нашими чарівними шапочками.

Біла – колір чистоти.

– Що ми виготовляли на уроці?

Червона – колір життя, відчуттів.

– Що відчули після виготовлення квіткової композиції? (Задоволення від праці).

Жовта – колір сонця.

– Що гарного, на вашу думку, сталося? (Ми навчилися робити квіткові композиції).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Квіткова композиція