Легка промисловість – ХІМІЧНА І ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ

МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Розділ 4
ГАЛУЗІ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

4.8. ХІМІЧНА І ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ 4.8.2. Легка промисловість
Провідна галузь легкої промисловості – текстильна. З історичного погляду це досить стара галузь, але вона постійно оновлюється. Частка натуральної сировини у структурі виробництва тканин зменшується, а частка синтетичної сировини – збільшується. Текстильна промисловість є у багатьох країнах світу – як у розвинених, так і в тих, що розвиваються.
У багатьох економічно розвинених країнах (наприклад, Нідерландах,

Великобританії, Франції, Німеччині) упродовж останніх десятиліть текстильна промисловість занепадала, тоді як в азіатських і латиноамериканських країнах (Індія, Південна Корея, Філіппіни, Чилі, Колумбія, Венесуела, Перу) вона інтенсивно розвивалася. Попри появу нових текстильних центрів – Далекого Сходу, Індії та Китаю – у світовому експорті цієї продукції лідирують ФРН та Італія.
Аналогічні тенденції простежуються і в географії промисловості з виробництва одягу. Високі темпи її розвитку в Індії, Сінгапурі, Південній Кореї, Малайзії, Венесуелі, Домініканській Республіці, на Філіппінах. Гонконг є найбільшим у світі експортером одягу, на його частку припадає понад 14 % світового експорту одягу. Друге – третє місця посідають Італія і Південна Корея – по 9,5 %, для порівняння – частка СІЛА становить лише 2,5 %.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Природна зона області вертикальних поясності.
Ви зараз читаєте: Легка промисловість – ХІМІЧНА І ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ