Лімфатична система. Лімфообіг та його значення – КРОВ І КРОВООБІГ – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

КРОВ І КРОВООБІГ

Лімфатична система. Лімфообіг та його значення

Крім кровоносної системи в організмі людини є розгалужена сітка судин різного діаметру, яка утворює лімфатичну систему. Основні функції лімфатичної системи: забезпечення повернення рідини в систему кровообігу, утворення лейкоцитів, затримування і знищення мікроорганізмів та інших сторонніх тіл (вироблення імунітету), транспортування жирів від ворсинок кишечнику.

Лімфатична система

починається з лімфатичних капілярів, розташованих між клітинами. До них надходить надлишок тканинної рідини, яка фільтрується крізь стінки лімфатичних капілярів і перетворюється на лімфу.

Лімфа – прозора жовтувата рідина, за хімічним складом подібна до плазми крові. Лімфатичні капіляри зливаються в більші лімфатичні судини, які пронизують усі органі і тканини – лімфатичні вени. Ці вени, як і кровоносні, мають клапани, що перешкоджають зворотному руху лімфи, тому вона тече в одному напрямку. Змішуючись з венозною кров’ю, лімфа потрапляє до правого передсердя.

По ходу лімфатичних судин розташовані

розширення – лімфатичні вузли ( у паховій ямці, підколінних і ліктьових згинах, у грудній і черевній порожнинах, на шиї), в яких утворюються лімфоцити. Лімфатичні вузли відіграють роль біологічних фільтрів – у них затримуються і знищуються мікроорганізми та інші сторонні тіла, які надійшли в лімфу з тканин. Деякі лімфатичні капіляри розташовані всередині ворсинок кишечнику, і в них надходять жири, які з потоком лімфи потрапляють у кров.

ЦЕ ЦІКАВО

36 800 000 – кількість серцебиттів у людини за один рік.

Розмір серця людини приблизно дорівнює величині його кулака. Вага серця дорослої людини становить 220-260 г.

Лейкоцити в організмі людини живуть 2-4 дня, а еритроцити – 3-4 місяця.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Слова з префіксом без.
Ви зараз читаєте: Лімфатична система. Лімфообіг та його значення – КРОВ І КРОВООБІГ – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ