Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом-зразком

УРОК 25

Тема. Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом-зразком

Мета: виготовити за аналогом макет будинку; розвивати графічні навички учнів; виховувати любов до рідної оселі, краю, Батьківщини.

Обладнання: пам’ятка, розгортка будинку, готовий будинок.

ХІД УРОКУ

I. Організація учнів класу

II. Актуалізація опорних знань

1. Бесіда

Білява хата. Рідна моя домівка.

Рідна моя сторона.

Куди б не поїхав,

Тебе ніхто не забува.

– Так, сьогодні на уроці йтиметься про українську

оселю, про рідну домівку, у якій ви народилися і живете. Житло дуже давнє, як і сама людина. Але чи замислювались ви, яку будову має кожна будівля? (Будівля має дах, середню частину з вікнами, дверима та нижню.)

– Як називається нижня частина? (Фундамент)

2. Повідомлення теми і мети уроку

– Сьогодні кожен за допомогою розгортки виготовить макет будинку, але оздобить на власний смак.

3. Демонстрація готового виробу

– Розгляньте, з яких елементів складається будівля. У такій послідовності і будемо сьогодні працювати.

4. Фізкультхвилинка

– Приготуйте необхідні для уроку інструменти: ножиці,

олівець, лінійку, клей.

– Пригадайте правила безпечної роботи з ножицями (див. урок 1).

5. Послідовність виконання роботи

А) За кресленням виконай розмітку розгортки стін на аркуші в клітинку. Виріж її.

Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом зразком

Б) Обведи, як шаблон, на кольоровому папері. Розміть лінії згину.

Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом зразком

В) Домалюй припуски для оклеювання.

Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом зразком

Г) Розміть дах і підставку за кресленням.

Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом зразком

Д) Виріж, зігни і склей розгортку.

Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом зразком

6. Індивідуальна робота учнів

– Виріжте двері та вікна за власним задумом та наклейте їх на макет.

7. Оцінювання дитячих робіт за допомогою “пікали оцінювання”

III. Підсумок уроку

– Що вдалося вам сьогодні на уроці?

– Що нового дізнались?

– Молодці, ви впоралися із завданням уроку! Народне прислів’я каже: “Зробив діло – гуляй сміло”.

На наступний урок принесіть ножиці, клей, лінійку, олівець, кольоровий папір, картон.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Макетування будівельних споруд на основі розгортки за аналогом, макетом-зразком