МАСОВА ПСИХОЛОГІЯ

Паблик рилейшнз

СЛОВНИК ОСНОВНИХ ПОНЯТЬ

МАСОВА ПСИХОЛОГІЯ

“Маса легковірна й надзвичайно легко піддається впливу, вона не критична, неправдоподібного для неї немає. Вона мислить образами, що породжують один одного асоціативно,

5. як це буває в окремої людини, коли вона вільно фантазує,

6. що не вивіряється розумом на відповідність до дійсності. Почуття маси завжди надто прості й надто гіперболізовані” (Фрейд, 1992: 263).

“Оскільки маса в істинності чи хибності чого-небудь не сумнівається і при цьому усвідомлює свою

величезну силу, вона така ж нетерпима, як і підвладна авторитету. Вона поважає силу, добротою ж, яка уявляється їй усього лише різновидом слабкості, керується лише в незначній мірі. Від свого героя вона вимагає сили, навіть насильства. Вона хоче, щоб нею володіли і її придушували, хоче боятися свого пана. Будучи в основі своїй цілком консервативною, вона відчуває глибоку відразу до всіх нововведень і прогресу та безмежне благоговіння перед традицією” (Фрейд, 1992: 264).

“Натовпами не можна керувати за допомогою правил, основаних на чисто теоретичній справедливості, а треба відшукувати те, що може справити на неї

враження і захопити її (Лебон, 1995: 154).

“Поведінка натовпу може бути зрозуміла краще з врахуванням таких характеристик її індивідуального члена: втрата ним самоконтролю й здатності до критичного судження; наплив поривів та емоцій, багато з яких звичайно придушено; відчуття зростання його значущості; схильність до навіювання з боку оточення” (Блумер, 1994: 180).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: МАСОВА ПСИХОЛОГІЯ