МЕТЕЛИК “МЕРТВА ГОЛОВА”

МЕТЕЛИК “МЕРТВА ГОЛОВА” – одержав таку назву тому, що на спині має малюнок у вигляді черепа. Це великий нічний М. завдовжки до 50 мм, розмах крил – 120 мм. Передні крила великі, сильні, темно-бурі з темно-жовтим візерунком і синьо-червоними плямами; задні – вохристо-жовті, з двома чорними поперечними чорними смугами. На грудях і на верхній частині спинки є жовтий малюнок, який нагадує череп з перехрещеними під ним двома кістками. Літання цих М. відзначається в травні – липні й вересні – жовтні. Відкладає яйця на картоплі й інших пасльонових,

малині, жасмині, бересклеті, рідше – тютюні й дурмані. Протягом літа може народжуватися два покоління М. З яєць з’являються гусениці, які виростають до 6-8 см. Гусениці жовтого кольору, із синіми смугами на спині й s-подібним малюнком на задньому кінці.

М. харчується деревним соком. У нічний час він проникає через льоток у вулик і з’їдає за один раз до 5-10 г меду. Поява М. у гнізді викликає сильне занепокоєння бджіл, вони накидаються на М., який намагається відбитися крильми. Убити його бджолам не так же й просто, тому що тіло Б. густо вкрите волосками, але якщо вони вбивають його, то потім або вроздріб витягають із вулика, або прополісують. Сьогодні М. “м. г.” є рідкісною комахою й підлягає охороні.

Заходи боротьби. Загратовують льотки сіткою, крізь чарунки якої можуть пройти тільки бджоли, або звужують висоту льотка до 8 мм.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: МЕТЕЛИК “МЕРТВА ГОЛОВА”