Методи вивчення природи

Природознавство
Вступ

Методи вивчення природи

Методи вивчення природи
Методи вивчення природи
Методи вивчення природи
Порівняльно-описовий метод. Це найдавніший метод вивчення природи. Порівнюються природні явища в одній місцевості або в кількох відмінних місцевостях у різні роки, а також процеси життєдіяльності особин одного виду, особин різних видів.
У процесі аналізу об’єкти систематизуються. Наприклад, у різних країнах одні й ті самі рослини мають свої назви. Щоб уникнути плутанини в

назвах рослин і тварин, які відрізняються в тих або інших країнах, використовують спільні для мови науки латинські назви.
Експериментальний метод. Учені змінюють умови існування живих організмів і аналізують наслідки.
Польові експерименти здійснюють у природі, а лабораторні – у науково-дослідних інститутах.
Моніторинг – це система постійних спостережень за окремими об’єктами, сукупністю об’єктів, сукупністю живих організмів або процесами неживої природи. Моніторинг може бути локальним, регіональним, національним, міжнародним, глобальним. Результати моніторингу використовують не тільки вчені,
але й адміністративно-державні структури – від місцевого до урядового рівня. Моніторингові дослідження можуть провадити й школярі, самостійно або під керівництвом учителя.
Моделювання – спрощена імітація процесів, які неможливо спостерігати чи відтворити експериментально. Моделювання використовують для прогнозування результатів експерименту або господарської діяльності людини. Моделювання здійснюють, використовуючи різні комп’ютерні технології.
Статистичний, або Математичний, Метод. Будь-які кількісні або якісні зміни фіксуються за допомогою цифр.
Зразок Календаря спостережень за природою:

ЧислоНапрямок вітруОпадиТемператураХмарність

Методи вивчення природи


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Методи вивчення природи