МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НУЛЯ. МНОЖЕННЯ НА 0. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: ознайомити учнів із властивістю множення і ділення нуля, множення на 0, пояснити неможливість ділення на 0; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати допитливість.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 149, завдання 947; 948)

Завдання 947

– Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак “більше”; знак “менше”.

Завдання 948

– Прочитайте розв’язання задачі двома способами.

2. Усна лічба

1)

Гра “Швидко і точно”.

МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НУЛЯ. МНОЖЕННЯ НА 0. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Грають три команди (3 ряди).

2) Віршовані задачі.

– Відповідайте швидко!

Скільки ніг у трьох жуків? (18)

А очей в семи вовків? (14)

В трьох трикутниках – кутів? (9)

Лап у чотирьох вовків? (16)

Ніжок у 8 курчат? (16)

Вушок в 9 зайчат? (18)

Ріжок у 5 корів? (10)

Скільки ніг у 2 бобрів? (3)

Днів у тижнях чотирьох? (28)

Пальців на руках шістьох? (30)

Крил у 9 синиць? (18)

Вушок у сімох лисиць? (14)

В десятьох собачок лап? (40)

Хвостиків у сотні жаб? (0)

3. Запис виразів та обчислення їх значень

– Частку чисел 42 і 7 збільшити

на 8;

– добуток чисел 4 і 8 зменшити на 9;

– різницю чисел 37 і 29 збільшити в 5 разів;

– суму чисел 17 і 15 зменшити у 8 разів.

4. Хвилинка каліграфії

– Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2; на 3; на 2 і на 3.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми ознайомимося із важливими властивостями дій множення і ділення.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 149-150)

Завдання 949. Робота в групах

Учні усно знаходять невідомі числа за таблицею.

Завдання 950. Самостійна робота

Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

Завдання 951. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз

Один учень записує умову і розв’язує задачу.

Завдання 952

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та план розв’язання задачі:

1) Скільки саджанців слив і яблунь разом посадили школярі?

2) Скільки саджанців вишень посадили школярі?

3) Скільки всього саджанців посадили школярі?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 953. Колективне опрацювання матеріалу Учні читають приклади і роблять висновки:

1) при множенні нуля на будь-яке число в добутку отримаємо нуль: 0 • а = 0;

2) при множенні будь-якого числа на 0 в добутку отримаємо нуль: а • 0 = 0.

Завдання 954. Письмове виконання завдання з коментуванням правил

Завдання 955

Учні читають правила і розв’язують приклади, коментуючи правила.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Обчислення значень виразів

МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НУЛЯ. МНОЖЕННЯ НА 0. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

2. Робота над задачею

В одному мішку було 48 кг цибулі, а в іншому – 24 кг. Частину цибулі розклали в 5 ящиків, по 8 кг у кожний. Скільки кілограмів цибулі ще треба розкласти?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) За літо господарка виростила 98 птахів. Курей і качок було 77, а качок і гусей – 64. Скільки курей, гусей і качок окремо виростила господарка?

1) 98 – 77 = 21 (пт.) – гусей;

2) 98 – 64 = 34 (пт.) – курей;

3) 77 – 34 = 43 (пт.) – качок.

2) Є дві посудини місткістю в 3 л і в 5 л. Як за допомогою цих посудин налити з водопровідного крану у відро 4 л води?

Розв’язання. Наливаємо з крану у велику посудину 5 л. Переливаємо з великої посудини в малу 3 л. Переливаємо у відро з великої посудини 2 л, що залишилися в ній. Потім повторюємо все спочатку. У відрі опиниться 2 + 2 = 4 літри води.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 150, завдання 956; 957.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НУЛЯ. МНОЖЕННЯ НА 0. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ