Музичне виконавство та освіта

Розділ IV ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XX СТ.

ТЕМА 2. МУЗИЧНА КУЛЬТУРА

§27. Напрями популярної музики. Музичне виконавство та освіта

Музичне виконавство та освіта

Розвитком професійної музики в Україні у наш час опікуються творчі музичні спілки, що мають національний статус,- Національна спілка композиторів України та Національна всеукраїнська музична спілка.

Підготовку фахових музикантів проводять музичні академії (консерваторії) в Києві, Одесі, Львові тощо, музичні факультети в Київському національному університеті культури

і мистецтв і Харківському державному університеті мистецтв, а також музичні училища у різних містах України.

Твори сучасних українських композиторів виконуються на фестивалях “Київ Музик Фест”, “Прем’єри сезону”, “Форум музики молодих” у Києві, “Два дні й дві ночі нової музики” в Одесі, “Контрасти” у Львові та “Дніпровські зорі” в Дніпропетровську, а також у концертах серії “Нова музика в Україні”. Серед останніх постановок українських театрів опери та балету – опери “Мойсей” М. Скорика, “Лісова пісня” В. Кирейка, балет “Різдвяна ніч” Є. Станковича,

ряд балетів О. Костіна. Репертуар хорових колективів поповнюється новими творами Лесі Дичко та Г. Гаврилець, а виконавців-інструменталістів – творами Ж. та Л. Колодубів, В. Рунчака.

На початку XXI ст. в Україні діють дев’ять національних і два державні симфонічні та інструментальні колективи. Серед них – Національний симфонічний оркестр України, Національний оркестр народних інструментів України, Державний естрадно-симфонічний оркестр України. Також існує багато муніципальних виконавських колективів, зокрема при обласних філармоніях.

Музичне виконавство та освіта

В. Лук’янець

Музичне виконавство та освіта

В. Гришко

Музичне виконавство та освіта

Т. Штонда

Знаними в Україні та за її межами є українські оперні співаки – В. Лук’янець, В. Гришко, Т. Штонда, В. Пивоваров та ін.

Талановиті музиканти з різних країн світу беруть участь у національних та міжнародних музичних змаганнях, що проводяться в Україні: Міжнародному конкурсі молодих піаністів імені В. Горовиця, Міжнародному конкурсі молодих піаністів на батьківщині С. Прокоф’єва, Міжнародному конкурсі диригентів імені С. Турчака, конкурсі хорового мистецтва ім. М. Леонтовича, конкурсі вокалістів ім. С. Крушельницької, конкурсі бандуристів ім. Г. Хоткевича, багатопрофільному конкурсі виконавців імені М. Лисенка.

Отже, у наш час українська музика – народна і професійна, академічна і популярна – у всьому її різноманітті продовжує розвиватися, є предметом вивчення музикознавців і звучить в Україні та далеко за її межами.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Музичне виконавство та освіта