Музика і казкаМета: розширити уявлення учнів про казкові образи музичного мистецтва.

Тему присвячено різноманітним зв’язкам музичного мистецтва з казкою. Тому в її змісті фігурують вокальні й інструментальні твори” написані на казкові сюжети; дидактична казка про музику; музика, створена до казок…

Розпочати урок доцільно бесідою про казки та пригадуванням відомих дітям музичних творів казкової тематики. В їх числі – інструментальні п’єси “Баба-яга” П. Чайковського і “Дід Мороз” Р. Шумана; опери-казки М. Коваля “Вовк і

семеро козенят” та “Коза-Дереза” М. Лисенка; балет “Попелюшка” С. Прокоф’єва; пісня В. Верменича “Запросини Діда Мороза” і музика з мультфільмів (один з таких творів можна використати під час входу до класу).

У вступному тексті на с. 44 зроблено акцент на казкових операх М. Лисенка, а для слухання пропонується новий фрагмент з опери “Коза-Дереза”. Доцільно запропонувати школярам пригадати й розучену в 1 класі “Пісню Лисички”, виконання якої слугуватиме також меті розспівування.

Для розучування вміщено пісню сумського композитора Сергія Дяченка, написану за змістом української

народної казки “Круть і Верть”. Під час ознайомлення з піснею доцільно провести бесіду щодо сюжету казки, виховний потенціал якої спрямовано на формування у дітей старанності, працьовитості, чесності…

Зміст пісні дає змогу виконати її у ролях. Це є корисним й зважаючи на те, що приспів (його виконання можна доручити солістам) написано у більш високій теситурі. Серед інших технічних труднощів роботи над твором – розспівування окремих складів і вельми швидкий темп виконання.

Наступний етап опрацювання теми – дидактична казка “Як Ведмідь навчився співати”. Щоб прочитати її, учні мають підставити назви нот замість зображень краплинок в окремих словах, наприклад:

Музика і казка

Зміст казки заохочує учнів скласти її продовження: розповідь, як пташка вчила ведмедя співати.

Тема співу продовжується під час виконання практичних завдань на с. 47. Школярі пригадують відомі їм пісні з музичних казок і мультфільмів і проводять конкурс на їх виконання (сольне або групове) з оплесками, рухами, ритмічним супроводом на дитячих музичних інструментах.

Домашнє завдання полягає у перегляді музичних вистав, казок або мультфільмів, під час якого слід звернути увагу на виховний зміст твору та роль музики у розкритті казкового сюжету.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Рослини прісних водойм.
Ви зараз читаєте: Музика і казка