МУЗИКУ НАРОДИЛО ЖИТТЯУрок 9. МУЗИКУ НАРОДИЛО ЖИТТЯ

Вступ

Немає жодного явища в природі, ні однієї події в житті, які не могла б відобразити музика. Вона насправді настільки могутня, адже музику народило саме життя. Усе, що є в ньому, музика намагається зобразити, виразити. І це вона робить власними специфічними засобами: через мелодію, ритм, темп, динаміку та тембр.

Прослухайте пісню “Любіть Україну” і визначте, про що в ній розповідається. А потім розпочнемо її розучувати.

Демонстрація пісні “Любіть Україну”

Розучування пісні “Любіть

Україну”

Розповідь про пульс у музиці

Музика маршу має чіткий, виразний пульс. Що називають “пульсом” у музиці? Наприклад, коли лікар приходить до хворого, він передусім рахує його пульс. Якщо людина хвора, хвилюється чи поспішає, то його пульс буде нерівним, частим, перериватиметься. Якщо ж людина спокійна, то і пульс її буде рівномірним. Так і в музиці ми відчуваємо зміни в пульсі – залежно від характеру музики; від того, про що вона розповідає.

Послухайте “Запорізький марш”, який склав бандурист Євген Адамцевич, і вказівним пальцем руки відбийте пульс цієї музики.

Слухання. Є. Адамцевич.

“Запорізький марш”

Аналіз прослуханого твору

У музиці “Запорізького маршу” ми чуємо героїчне минуле нашої країни. Завдяки вираженому в марші героїчному, піднесеному настрої ми відчуваємо гордість і відвагу. В уяві виникають образи славного козацького минулого нашої Батьківщини.

Опишіть свої враження від прослуховування “Запорізького маршу” Євгена Адамцевича.

Завдання

Якими спеціальними засобами виразності музика описує життя?

Як ви розумієте поняття “пульсу” в музиці?

Підсумки уроку

Сьогодні на уроці ми переконалися, що основою музики, незалежно від типу, до якого вона належить, завжди є життя. Крім того, ми розпочали вивчати пісню “Любіть Україну”, а також на прикладі “Запорізького маршу” Євгена Адамцевича розкрили поняття пульсу в музиці.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Закони зовнішнього фотоефекту.
Ви зараз читаєте: МУЗИКУ НАРОДИЛО ЖИТТЯ