НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ ЄВРАЗІЇ. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДЕЙ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ

ПРИРОДА МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

§ 25. НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ ЄВРАЗІЇ. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДЕЙ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ

– Де розташована Євразія? З яких частин вона складається? На якому материку найбільше населення?

Євразія – найбільший за площею і найбільш заселений материк на планеті. На ньому проживає більше половини населення Землі. На материку розташовано 93 країни світу, які відрізняються площею, кількістю населення, господарською діяльністю людей.

Найбільшою за площею країною Євразії є Росія. Столиця Росії – Москва. У європейській частині

Євразії найбільшою за площею країною є Україна, а в азіатській – Китай. Столиця Китаю – Пекін (мал. 74).

НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ ЄВРАЗІЇ. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДЕЙ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ

Мал. 74. Столиця Китаю – місто Пекін

Другою за розмірами та кількістю населення в азіатській частині Євразії є Індія, столиця якої – місто Нью-Делі.

У Європі країною з найбільшою кількістю населення є Німеччина, столиця якої – місто Берлін. Другою за розмірами та кількістю населення є Франція. Столиця Франції – місто Париж.

– Від чого залежить господарська діяльність людей?

Господарська діяльність людини залежить від природних умов, які існують

на території, де вона живе. На господарську діяльність людини впливають погодні умови, наявність корисних копалин, водойм, грунтів, лісів. Людина змушена пристосовуватися до природних умов і врахувати їх під час ведення господарської діяльності.

– Які природні умови на материку Євразія? Які природні багатства є в Євразії?

Природні умови на материку Євразія надзвичайно різноманітні. Тому тут займаються різними видами господарської діяльності. Виплавляють метали, з яких будують станки, автомобілі, трактори, комбайни, літаки, кораблі. На фабриках і заводах виробляють пластмаси, мінеральні добрива, тканини, комп’ютери, побутову техніку, ліки, шиють одяг і взуття.

НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ ЄВРАЗІЇ. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДЕЙ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ

Мал. 75. Автомобілебудівний завод у Німеччині

НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ ЄВРАЗІЇ. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДЕЙ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ

Мал. 76. Ткацька фабрика в Китаї

На рівнинах Євразії, вкритих родючими грунтами, люди займаються сільським господарством. Тут вирощують пшеницю, ячмінь, жито, овес, рис, соняшник, цукровий буряк, картоплю, овочі, фрукти. Населення займається розведенням свиней, корів, овець, свійських птахів.

Продукцію сільського господарства переробляють на молокозаводах, м’ясокомбінатах, кондитерських фабриках, цукрових заводах, хлібопекарських підприємствах.

Природа Євразії зазнала значних змін у результаті господарської діяльності людини. Позначився негативний вплив людини на природу: відбулося зниження родючості грунтів, обміління річок, зменшення зайнятих лісами площ, забруднення довкілля, зменшення кількості видів рослин і тварин.

З метою збереження природи в Євразії створено чимало природоохоронних територій.

У національному парку “Біловезька пуща” в Білорусі під охороною перебувають незаймані ліси, у яких живуть зубри (мал. 77).

НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ ЄВРАЗІЇ. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДЕЙ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ

Мал. 77. Зубри в Біловезькій пущі

Євразія – найбільш заселений материк на планеті. На ньому, у 93 країнах, проживає більше половини населення Землі. Завдяки різноманітним природним багатствам у Євразії добре розвинуто промисловість та сільське господарство.

– 1. Які великі держави розташовані в Євразії? Назвіть їхні столиці. 2. Які природні багатства є в Євразії? 3. Які промислові підприємства є в Євразії? Що на них виробляють? 4. Які культурні рослини вирощують та яких свійських тварин розводять у Євразії? 5. Як господарська діяльність людини вплинула на природу Євразії? 6. Яких заходів уживають з метою охорони природи Євразії?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Сенсорна система смаку.
Ви зараз читаєте: НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ ЄВРАЗІЇ. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДЕЙ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ