НЕВИДИМІ ЛАНЦЮГИ В ОСІННЬОМУ ЛІСІ


ПРИРОДА ВОСЕНИ

НЕВИДИМІ ЛАНЦЮГИ В ОСІННЬОМУ ЛІСІ

Пригадай, як пов’язана між собою нежива і жива природа.

Тобі відомо, що без неживої природи: сонячного світла, тепла, води, повітря не можуть жити рослини, тварини, люди. Жива природа впливає на неживу природу. Наприклад, рослини очищають повітря, збагачують його киснем.

Рослини і тварини також пов’язані між собою. Птахи, звірі живляться насінням і плодами рослин. Вони розносять плоди і насіння на далекі відстані і сприяють поширенню рослин у природі.

Є тварини, що їдять

інших тварин. Наприклад, лисиці полюють на зайців. Для вовків гарна здобич – козулі. Такі зв’язки між живими організмами називають ланцюгами живлення.

Наприклад, миша лісова живиться жолудями. Мишу може спіймати і з’їсти лисиця. Ось і склався ланцюг живлення: дуб – миша – лисиця. Або ще приклад. У лісі ростуть осики. Корою осик живляться зайці. Зайця може вполювати вовк. Буде такий ланцюг живлення: осика – заєць – вовк.

НЕВИДИМІ ЛАНЦЮГИ В ОСІННЬОМУ ЛІСІ

Запам’ятай, ланцюг живлення починається з рослини.

НЕВИДИМІ ЛАНЦЮГИ В ОСІННЬОМУ ЛІСІ Спробуй самостійно навести приклади ланцюгів живлення у природі.

В

осінньому лісі ланцюги живлення різноманітні. Сойок приваблюють яскраво червоні плоди горобини і шипшини, чорні плоди черемхи. Восени їжаки, борсуки, ведмеді накопичують запаси жиру, тому не відмовляються попоїсти мурашок, мишей, а ще поїдають велику кількість лісових ягід, горіхів.

Словничок. Ланцюги живлення.

Перевір себе

1. Розглянь малюнок. Розкажи про ланцюг живлення: насіння клена – мурашка – їжак.

НЕВИДИМІ ЛАНЦЮГИ В ОСІННЬОМУ ЛІСІ

2. Склади ланцюг живлення в осінньому лісі.

НЕВИДИМІ ЛАНЦЮГИ В ОСІННЬОМУ ЛІСІ Поясни твердження: “У природі все пов’язане”.

НЕВИДИМІ ЛАНЦЮГИ В ОСІННЬОМУ ЛІСІ У природі між собою пов’язана нежива і жива природа, рослини і тварини, різні тварини.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Неспадкова мінливість.
Ви зараз читаєте: НЕВИДИМІ ЛАНЦЮГИ В ОСІННЬОМУ ЛІСІ