“Німецькі економісти зробили найбільший внесок у формування теорії неолібералізму”. Обгрунтуйте це положення


Історія економічних вчень

НЕОЛІБЕРАЛІЗМ

“Німецькі економісти зробили найбільший внесок у формування теорії неолібералізму”. Обгрунтуйте це положення

Німецькі економісти зробили найбільший внесок у формування теорії неолібералізму. Цьому сприяли історичні умови розвитку Німеччини у XX ст. Після Першої світової війни німецька економіка довго перебувала в стані хаосу і стагнації і не піддавалась “лікуванню” традиційними неокласичними методами.

У 30-х роках певна частина німецьких економістів, соціологів і правників

об’єднались у творчу групу пошуку і розробки конкретних заходів, спрямованих на вихід економіки країни з кризового стану. Очолив цю групу професор політичної економії Фрайбурзького університету, видатнийнімецький економіст Вальтер Ойкен (1891 -1950). Ядро фрайбурзької школи утворили такі відомі дослідники, як Александр Рюстов (1885-1963), швейцарець Вільгельм Репке (1899-1966), Арнольд Мюллер-Армак.

До війни ідеї фрайбурзької школи Ойкена не набули значного поширення, однак у післявоєнний період неолібералізм став офіційною економічною доктриною ФРН. Видатну роль у цьому відіграв Людвіг Ерхард (1897-1977) – економіст

і політик, який став міністром економіки і віце-канцлером у першому уряді Західної Німеччини, тривалий час – з 1949 по 1963 р. – перебуваючи на цих постах і вивівши економіку країни з цілковитої розрухи до процвітання; у 1963- 1966 рр. Ерхард був канцлером ФРН. Отже, творцями німецького неолібералізм стали В. Ойкен та його школа, Л. Ерхард і уряд ФРН.

Важливу роль у формуванні неоліберальної концепції відіграв теоретичний журнал “Ордо”, заснований Ойкеном у 1948 р. Від назви цього часопису, що об’єднав навколо себе всі неоліберальні угруповання, німецький неолібералізм одержав назву ордолібералізму.

В основі ордолібералізму лежать кілька теорій.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Спонукальні речення.
Ви зараз читаєте: “Німецькі економісти зробили найбільший внесок у формування теорії неолібералізму”. Обгрунтуйте це положення