Обчислення в електронних таблицях

Розділ 4. ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР

26. Обчислення в електронних таблицях

1. Зробити комірку активною (натиснути на ній ЛКМ), в рядку формул буде відображено її зміст – формула, текст чи просто число.

2. Порядок виконання арифметичних дій у формулах визначається за правилами математики. Піднесення до степеня виконується в першу чергу, а потім – множення й ділення. Останнім виконуються операції додавання та віднімання. Усі операції виконуються в порядку запису послідовно зліва направо. За допомогою використання дужок можна змінити порядок

виконання арифметичних операцій: вираз, записаний у дужках, обчислюється в першу чергу. Так, але якщо в математиці в формулі спочатку іде вираз, а потім знак дорівнює, то в табличному процесорі – спочатку іде знак дорівнює, а потім основна формула.

3. Для оптимізації однотипних розрахунків можна скопіювати формулу до клітинок відповідного діапазону. При цьому достатньо скористатися засобом автозаповнення.

4. Формули можуть містити: =СУММ(В4:В8)+36 – функцію, посилання на клітинки, оператори та конкретні значення, а функції можуть містити тільки посилання на клітинки та значення.

5. Ввести необхідні

дані в таблицю. Потім в комірку, куди ми вводимо формулу, ставимо знак “=”. Потім використовуємо функцію СРЗНАЧ зі списку функцій. Виділяємо дані, за якими потрібно знайти середнє значення, і натискаємо кнопку Ок.

6. # ССЬІЛКА! (#REF!) – означає неправильне використання посилань, які є у формулі.

#ДЕЛ/0! (#DIV/0!) – спроба ділення на нуль.

Працюємо самостійно

1. Завдання

Обчислення в електронних таблицях

2. Завдання

Обчислення в електронних таблицях

3. Завдання

Обчислення в електронних таблицях


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Доместикація.
Ви зараз читаєте: Обчислення в електронних таблицях