ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКАМИ

ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10

Урок 53. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКАМИ

Мета: закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 2; вчити учнів доповнювати рівності і нерівності; вправляти у складанні і розв’язуванні задач за малюнками; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Веселі задачі

– Киця й котик залюбки

Випікали

пиріжки.

Киця з тіста 5 зліпила,

Котик теж із снігу 5.

Скільки всіх, малеча мила,

Пиріжків вони з’їдять? (Усього пиріжків 10, але з’їдять лише 5 – із тіста)

– У саду до годівниці

Прилетіли три синиці.

Потім ще чотири птиці.

Скільки птиць на годівниці? (7)

2. Гра “Ланцюжок”

ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ. СКЛАДАННЯ І РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКАМИ

3. Гра “Знайди пару”

6 – це 4 і…; 2 – це 1 і…; 7 – це 5 і…; 8 – це 3 і…; 9 – це 8 і…

4. Робота над задачами

– Катя зібрала 5 яблук і 1 грушу. Скільки фруктів зібрала Катя?

– Катя разом зібрала 6 штук яблук і груш. Одна з них – груша.

Скільки яблук зібрала Катя?

– На березі сиділо 8 сорок. Дві сороки полетіло. Скільки сорок залишилося на березі?

– На тарілці лежало 10 тістечок. Прибігли діти і всі тістечка з’їли. Скільки тістечок залишилося на тарілці?

5. Робота за індивідуальними картками

ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ. СКЛАДАННЯ І РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКАМИ

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 60)

Завдання 1

– Розгляньте малюнок. Що у мішку Діда Мороза? Скільки подарунків? Скільки звірят?

– Всі подарунки під номерами. Хто із звіряток який подарунок отримає? Який подарунок залишиться?

Завдання 2

– Розв’яжіть кругові приклади.

Завдання 3

– Порівняємо вираз і число.

– Скільки буде 4 – 1 – 1? (2).

– Ми бачимо, що 2 = 2. Ставимо знак “дорівнює”.

– Скільки буде 5 + 1? (6). Ми бачимо, що необхідно порівняти 6 і 7.

– Який знак поставимо? (Менше)

– Чому? (Тому що 6 менше 7.)

– Отже, 5 + 1 < 7.

– Скільки буде 5 + 2? (7). Ми бачимо, що необхідно порівняти 7 і 6.

– Який знак поставимо? (Більше)

– Чому? (Тому що 7 більше 6.)

– Отже, 5 + 2 > 6.

Завдання 4

– Скільки ялинкових прикрас було на ялинці? Скільки ялинкових прикрас повісили діти?

– Складіть задачу за малюнком і розв’яжіть її.

– Скільки ялинкових прикрас висіло на ялинці? Скільки ялинкових прикрас упало?

– Складіть задачу за малюнком і розв’яжіть її.

Завдання 5

– Складіть задачі за рівностями. (По 2 види: збільшити – зменшити, сума – остача).

Завдання 6

– Доповніть нерівності. (Розглянути різні варіанти рішення у першій і другій нерівності.)

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Самостійна робота

7 + 1 * 9

10 – 1 * 6

5 + 1 * 6

2. Задача на кмітливість

Петрик читає швидше за Мишка, а Мишко – швидше за Дмитрика. Чи зможе Петрик читати швидше за Дмитрика? (Так)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Ми рахували?

– Ми писали?

– Ми задачі розв’язували?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКАМИ