Обрядовий театр. Княжий театр. Мистецтво скоморохівРозділ I ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ ВІД НАЙДАВНІШИХ ЧАСІВ ДО КІНЦЯ XVI СТ.

ТЕМА 3. ТЕАТРАЛЬНА КУЛЬТУРА

Український народ має цікаву історію виникнення традицій національного театрального мистецтва. Найдавніші його джерела – в обрядах і звичаях, що збереглися від дохристиянських часів. Ця багата спадщина наших пращурів і досі живе в українському фольклорі та народних традиціях.

Доба Київської Русі також відіграла значну роль у закладанні основ українського театру. Наслідування візантійських придворних традицій сприяло появі театралізованих дійств у виконанні перших професійних акторів (скоморохів).

§7. Обрядовий театр. Княжий театр. Мистецтво скоморохів

Історія та українське народне мистецтво зберігають чимало свідчень про існування театрального мистецтва у слов’ян дохристиянської доби та часів Київської Русі. Його відлуння помітне в українських народних обрядах, дитячих іграх, пісенному фольклорі. Адже головне джерело театрального мистецтва будь-якого народу – його прадавня ритуальна обрядовість, заснована на язичницькій міфології.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 3,00 out of 5)


Многочлен стандартного вигляду.
Ви зараз читаєте: Обрядовий театр. Княжий театр. Мистецтво скоморохів