ОДЕРЖАННЯ ВОДНЮ – ВОДЕНЬ


Хімія – універсальний довідник

ВОДЕНЬ

ОДЕРЖАННЯ ВОДНЮ

Промислові способи одержання простих речовин залежать від того, в якому вигляді відповідний елемент знаходиться у природі, тобто, що може бути сировиною для його одержання.

Кисень, що є у вільному стані, одержують фізичним способом – виділенням із рідкого повітря. А Гідроген практично весь знаходиться у вигляді сполук, тому для одержання водню застосовують хімічні методи. Зокрема, можуть бути використані реакції розкладу. Одним зі способів одержання водню є реакція

розкладу води електричним струмом.

Основний промисловий спосіб одержання водню – реакція з водою метану, що входить до складу природного газу. Вона відбувається при високій температурі (легко переконатися, що під час пропускання метану навіть через воду, що кипить, ніякої реакції не відбувається):

ОДЕРЖАННЯ ВОДНЮ   ВОДЕНЬ

У лабораторії для одержання простих речовин використовують не обов’язково природну сировину, а вибирають ті вихідні речовини, з яких легше виділити необхідну речовину. Наприклад, у лабораторії кисень не одержують із повітря. Це ж стосується і одержання водню.

Одним із лабораторних способів одержання водню, що застосовується іноді й у промисловості, є розклад води електричним струмом.

Зазвичай у лабораторії водень одержують взаємодією цинку із хлоридною кислотою.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Функції нервової системи.
Ви зараз читаєте: ОДЕРЖАННЯ ВОДНЮ – ВОДЕНЬ