ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ МАСИ. ЗАМІНА ОДНИХ ОДИНИЦЬ ВИМІРЮВАННЯ МАСИ ІНШИМИ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО

Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання маси; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного; розвивати обчислювальні навички, мислення; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення. Гра “Ланцюжок”

– Знайди добуток чисел 200 і 7; знайди різницю даного добутку і 500; знайди суму отриманої різниці і 700; зменш її в 4 рази; зменш на 400; збільш у 12 разів; зменш

у 4 рази; збільш на 10 000; збільш на 2000; зменш у 1000 разів; зменш на 5; збільш у 14 разів. Що вийшло?

(1400; 900; 1600; 400, 0,0,0,10 000; 12 000; 12; 7; 98)

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

– Згадайте і назвіть одиниці вимірювання довжини, починаючи з найбільшої. (км, м, дм, см, мм)

– Яку одиницю довжини вважають основною? (Метр)

– Інші одиниці довжини отримали назви за допомогою латинських і грецьких числівників. Латинські числівники – деци, санти, милі вживають для позначення одиниць, менших від основної, а грецькі дека, гекта, кіло – більших від основних.

– Навіщо потрібні одиниці довжини?

– Чи можемо ми за допомогою

одиниць довжини дізнатися масу цього яблука?

– Які одиниці вимірювання нам у цьому допоможуть?

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо одиниці вимірювання маси, співвідношення між ними.

V. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Бесіда. Пояснення вчителя

– Які одиниці маси вам відомі?

– Як визначити масу предметів?

– Які ваги ви можете назвати?

– Які гирі використовують для визначення маси предметів?

– Скільки грамів в 1 кг?

– Для вимірювання маси великих вантажів (зібраного в полі врожаю, видобутого вугілля і нафти) використовують одиниці вимірювання маси – центнер і тонну.

1 центнер позначається скорочено 1 ц і дорівнює 100 кг;

1 тонна позначається скорочено 1 т і дорівнює 1000 кг, або 10 ц.

1 ц – це приблизно 2 мішки картоплі або 1 мішок цукру.

1 т – це маса малометражного автомобіля.

– Розгляньте таблицю завдання 327 (с. 53) та запишіть її у зошити.

2. Фізкультхвилинка

3. Первинне закріплення нового матеріалу

Завдання 328 (з коментуванням)

Щоб дізнатися масу меду, потрібно від загальної маси відняти масу банки.

1 кг = 1000 г, отже:

1000 – 300 = 700 (г) маса меду.

Завдання 329 (колективно)

1 ц = 100 кг

1) 100 : 2 = 50 (кг) – маса одного мішка;

3 т 500 кг = 3500 кг

2) 3500 : 50 = 70 (мішків)

Отже, автомобілем можна перевезти 70 мішків цукру-піску.

Завдання 330; 331 (фронтально)

4. Робота над задачами

Завдання 332

– Складіть короткий запис задачі, з’ясувавши, що 60 т = 600 ц.

2 ц – 3 ц

? – 600 ц

Учні розв’язують задачу самостійно з подальшою перевіркою з коментуванням. Один учень працює за дошкою.

1) 600 : 3 = 200 (раз.)

2) 2 • 200 = 400 (ц) = 40 (т)

Завдання 333 (робота в парах)

1) 5000 – 1000 = 4000 (л) – води залишилося в двох цистернах;

2) 4000 : 2 = 2000 (л) – води стало в одній цистерні;

3) 2000 + 1000 = 3000 (л) – води було в другій цистерні.

Відповідь: в одній цистерні було 2000 л води, а в другій – 3000 л води.

5. Самостійна робота

Завдання 334

Самоперевірка з дошки.

– Звірте свої відповіді із записами на дошці, розмістіть їх у порядку спадання. (3200; 541; 540; 94; 552; 19)

Завдання 335

12 300 : 15 • 60 = 49 200 (г) = 49 кг 200 г

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 336; 337 (с. 54).

VII. ПІДСУМОК УРОКУ

– Про що ми говорили на уроці?

– Що нового дізналися?

– Яке завдання сподобалося найбільше?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ МАСИ. ЗАМІНА ОДНИХ ОДИНИЦЬ ВИМІРЮВАННЯ МАСИ ІНШИМИ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО