ОДНОДОЛЬНІ. РОДИНА ЛІЛІЙНІ – КВІТКОВІ РОСЛИНИ


Біологія – універсальний довідник

БІОРОЗМАЇТТЯ

КВІТКОВІ РОСЛИНИ

ОДНОДОЛЬНІ. РОДИНА ЛІЛІЙНІ

Загальні ознаки. Оцвітина в лілійних проста, складається з 6 листочків у двох колах. Листочки або вільні (тюльпан), або зрослі (конвалія), часто яскраво забарвлені або білі. Тичинок також б у двох колах. Маточка 1. Зав’язь верхня. Плід – коробочка (цибуля, тюльпан, лілія) або ягода (конвалія, купина). Суцвіття різноманітні, іноді квітки взагалі поодинокі (вороняче око, тюльпан). Формула квітки:

ОДНОДОЛЬНІ. РОДИНА ЛІЛІЙНІ   КВІТКОВІ РОСЛИНИ

Лілійні

– трави з суцільнокраїми листками. Характерне дугове жилкування. Багато представників – цибулинні або бульбоцибулинні (лілія) рослини, інші мають кореневища, часто дуже товсті (купина).

Екологія та географія. Лілійні нараховують 220 родів і 3500 видів. Особливо поширені на земній кулі. їх мало у тайговій і тундровій зонах. Багато лілійних помірної зони цвітуть навесні або на початку літа. В Україні найбільш багаті видами роди цибуля, гусяча цибуля, лілія.

Харчові рослини. Насамперед до них відносяться цибуля ріпчаста і часник (обоє належать до роду цибуля). Цибулини і листки містять багато вітаміну С і фітонциди

– леткі речовини, що вбивають бактерії.

Декоративні рослини. Поряд зі складноцвітими лілійні – найважливіша родина для квітникарства. Насамперед назвемо тюльпани. В дикому вигляді вони зустрічаються головним чином на півдні України (Асканія Нова). До сьогодні виведено 4000 сортів. Не менш гарні лілії. На відміну від тюльпанів у багатьох лілій квіти мають сильні запахи. Дуже декоративні і духмяні гіацинти. Багато з лілійних – улюблені рослини кімнатного квітникарства, наприклад, алое (столітник), рускус (іглиця), аспарагус.

Лікарські рослини. Конвалія звичайна – рослина зони лісів і лісостепу. Широко застосовується для лікування серцевих захворювань. Алое деревовидне – кімнатна рослина, використовується для загоєння ран.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Антоніми великий малий.
Ви зараз читаєте: ОДНОДОЛЬНІ. РОДИНА ЛІЛІЙНІ – КВІТКОВІ РОСЛИНИ