Основні заходи щодо підвищення стійкості рекреаційних лісів

Лісівництво

РОЗДІЛ 4. ВЕДЕННЯ ГОСПОДАРСТВА У ЛІСАХ ЗЕЛЕНИХ ЗОН

Лекція 2. НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ РЕКРЕАЦІЇ НА ЛІСОВІ НАСАДЖЕННЯ

2.6 Основні заходи щодо підвищення стійкості рекреаційних лісів

Вітчизняний та зарубіжний досвід свідчить про те, що стійкість рекреаційних лісів може забезпечуватись системою заходів, які можна об’єднати в дві групи:

– організаційні;

– господарські.

Основу організаційної групи становить виховна робота з населен­ням, яка ставить за мету довести до свідомості кожної людини необхідну регламентацію

поведінки у лісі.

Вирішальним же для збереження і підвищення стійкості рекреаційних лісів є своєчасне проведення лісогосподарських заходів. При цьому потрібно постійно вивчати рекреаційні потреби відпочиваючих, щоб не допускати стихійного скупчення людей. Це досягається доцільним роз­міщенням автостоянок, в тому числі і платних. Для зменшення скупчення людей потрібно створювати відповідну сітку стежок, враховуючи при цьому і стихійно створені у напрямках до комфортних ділянок. Якраз цей захід найактивніше впливає на регулювання потоку відвідувачів. Прогулянкові маршрути різної протяжності

потрібно закільцьовувати, щоб відпочиваючі поверталися не по одному і тому ж шляху і не боялися заблукатися. Біля водойм потрібно передбачити місця для встановлення наметів, виставляти щити з інформацією тощо.

При формуванні складу деревостанів потрібно обмежувати кіль­кість екзотів, щоб не порушувалися риси місцевої природи. Формування складу деревостану рубками – основний захід у рекреаційних лісах. Саме ним досягається у відповідних лісорослинних умовах створення другого ярусу деревостанів, підліску тощо.

У рекреаційних лісах зростає роль протипожежних та біотехнічних заходів, що спрямовані на збільшення чисельності мурав’їв, корисних лісових тварин.

Головне в лісогосподарських заходах – не допустити катастрофіч­ного порушення деревостанів.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Основні заходи щодо підвищення стійкості рекреаційних лісів