ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДИ ПІВНІЧНО ЛЬОДОВИТОГО ОКЕАНУ

ПРИРОДА МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

§ 22. ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДИ ПІВНІЧНО ЛЬОДОВИТОГО ОКЕАНУ

– Що вам відомо про Північний Льодовитий океан?

Північний Льодовитий океан – це найменша і наймілкіша частина Світового океану.

1. Покажіть на фізичній карті півкуль (див. форзац 1) Північний Льодовитий океан. 2. Визначте, по який бік від екватора і в яких півкулях він розташований. 3. Які материки він омиває?

Північний Льодовитий океан розташований у Східній та Західній півкулях. Він повністю міститься в Північній півкулі. Північний Льодовитий

океан омиває береги Північної Америки та Євразії.

– Чому океан отримав таку назву?

Назва океану походить від того, що він розташований навколо Північного полюса та вкритий кригою.

Північний Льодовитий океан – це найменш глибока частина Світового океану. Його середня глибина понад 1200 м, а найбільша – 5527 м.

Північний Льодовитий океан – найхолодніший з усіх океанів. На приполярну територію сонячні промені падають косо й мало нагрівають земну поверхню. Температура води в океані впродовж року становить близько -2 °С. Північний Льодовитий океан упродовж усього року вкритий кригою.

Північний

Льодовитий океан упродовж року вкритий кригою. Потужний крижаний покрив завтовшки до 5 м, не встигає розтанути впродовж короткого й холодного літа. Лише вздовж узбережжя материків улітку утворюється вузька смуга води, вільна від льоду (мал. 66),

ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДИ ПІВНІЧНО ЛЬОДОВИТОГО ОКЕАНУ

Мал. 66. Північній Льодовитий океан

– Чи багатий та різноманітний рослинний і тваринний світ Північного Льодовитого океану?

Рослинний і тваринний світ Північного Льодовитого океану бідний через суворі погодні умови.

З рослин тут ростуть в основному водорості.

У Північному Льодовитому океані живуть такі промислові риби, як оселедець, тріска, морський окунь, палтус, лосось, навага. Рибою живляться звірі, які живуть у воді та на узбережжях.

– Розгляньте звірів, які живуть у Північному Льодовитому. Прочитайте їхні назви (мал. 67).

ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДИ ПІВНІЧНО ЛЬОДОВИТОГО ОКЕАНУ

Білий ведмідь Морж Дельфін білуха

Мал. 67. Звірі Північного Льодовитого океану

На крутих скелястих берегах улітку гніздяться птахи. Чайки, гаги, кайри, топірці, чистики, білі гуси утворюють масові гніздування – так звані пташині базари.

Північний Льодовитий океан – найменший океан планети. Він розташований у Східній та Західній півкулях і в Північній півкулі. Рослинний і тваринний світ Північного Льодовитого океану бідний через суворі погодні умови.

– 1. Покажіть на фізичній карті півкуль Північний Льодовитий океан і розкажіть, де він розташований. Назвіть материки, які він омиває. 2. Які природні умови в Північному Льодовитому океані? Чому вони відрізняються від інших океанів? 3. Які рослини є в Північному Льодовитому океані, які тварини там живуть? 4. Знайдіть інформацію і підготуйте повідомлення про тварину, яка живе в Північному Льодовитому океані.

Біля узбережжя Північного Льодовитого океану під впливом вітру і течій вільно плавають великі крижини завтовшки до 3 м. Білі ведмеді використовують їх як засіб для пересування.

ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДИ ПІВНІЧНО ЛЬОДОВИТОГО ОКЕАНУ


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Формула перша космічна швидкість.
Ви зараз читаєте: ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДИ ПІВНІЧНО ЛЬОДОВИТОГО ОКЕАНУ