Особовий розподіл грошових доходів

Особовий розподіл грошових доходів – система розподілу грошових доходів, створених в національній економіці за певний період, між різними класами, соціальними верствами і групами та іншими категоріями населення. Для характеристики О. р. г. д. все населення поділяють на п’ять однакових груп (т. зв. промілі), кожна з яких об’єднує 20% усього населення. До таких груп належать найбідніші, бідні, середні, багаті, дуже багаті. Залежно від характеру й розподілу грошових доходів і ступеня їх диференціації виділяють такі типи систем розподілу доходів:

1) система з надмірною диференціацією доходів, за якої розрив між 20% найбіднішого і 20% найбагатшого населення перевищує 1:14 (в Україні він досягає 1:50); 2) система з великою диференціацією доходів, за якої розрив у частках привласнюваного доходу цих груп населення є значним (наприклад, у США таке співвідношення становить приблизно 1:12); 3) система з помірною диференціацією доходів, у якій розрив між рівнями доходів найбідніших і найбагатших становить 1:4 – 6 (наприклад, в країнах ЄС); 4) система із незначною диференціацією доходів. Перша система розподілу є базою для соціальних революцій, підриває віру в державу, її
справедливість, негативно впливає на стимули до праці. Остання – підриває стимули до праці, породжує так звану зрівнялівку. За надмірної та великої диференціації держава має боротись з бідністю, здійснювати перерозподіл національного доходу через державний бюджет тощо (див. Подолання бідності).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Особовий розподіл грошових доходів